Erkek kediyi kısırlaştırma sonrası ameliyatlı bölge bakımı

yufusgokce07x

Centipat
Daha fazla  
Kedimi kısırlaştırdım. Dün gece veterinerde kaldı bu sabah ameliyat oldu, 3 4 saat önce bize geldi geri ameliyat olduğu bölge kanlı gibi duruyor. Sprey verdi sıkıyoruz fakat kaçıyor spreyden. Tutarsak ani hareket yapıp dikişlerinin zarar görmesinden korkuyorum. Bilgili birisi varsa bir yön gösterebilir mi acaba? Veterinerimiz bilgi verdi biraz ama içim rahat etmedi.

Ani hareketler yapmaması için ona göre davranın. Spreyden kaçıyorsa da sıkmayın. Sprey ne spreyi? Normalde erkek kedilerde bu çok basit bir operasyondur ve etkileri de narkozun etkisi bitinceye kadar geçer zaten. Yani ertesi güne kadar pek bir şeyi kalmaz. Kanama varsa kontrol ve takip edip veterineri arayabilirsiniz.

Ani hareketler yapmaması için ona göre davranın. Spreyden kaçıyorsa da sıkmayın. Sprey ne spreyi? Normalde erkek kedilerde bu çok basit bir operasyondur ve etkileri de narkozun etkisi bitinceye kadar geçer zaten. Yani ertesi güne kadar pek bir şeyi kalmaz. Kanama varsa kontrol ve takip edip veterineri arayabilirsiniz.

Kanama yok keyfi de yerinde yalamaya çalışıyor yakalık var yalayamıyor, sprey temizleme spreyi tuvalete girdikten sonra falan sıkın dedi o bölge iltihap kapmasın diye dedi ama kanlı görünüyor o bölge temiz mi durması gerekiyor?

Çok hırçın bir kedi değilse yakalığa bile gerek yoktu aslında ama veterinerin kararıdır, saygı duymak lazım. Dikişleri koparacak şekilde yalamadığı sürece kendi temizlerdi. Şimdilik yalayamadığı için o şekilde kanlı gibi duruyordur. Aktif bir kanama yoksa endişelenmeye gerek yok.

Çok hırçın bir kedi değilse yakalığa bile gerek yoktu aslında ama veterinerin kararıdır, saygı duymak lazım. Dikişleri koparacak şekilde yalamadığı sürece kendi temizlerdi. Şimdilik yalayamadığı için o şekilde kanlı gibi duruyordur. Aktif bir kanama yoksa endişelenmeye gerek yok.

Çok sakin kedi ama kanlı gibi duruyor 1 2 güne kontrole gideceğiz zaten sorarız tekrar çıkartır o gün ilk kedim böyle görünce çok üzgün hissetim kendimi.

Yeni konular

Geri
Yukarı