Erkek saç dökülmesine karşı ne kullanılabilir?

Keremmxo78

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, biliyorum direkt olarak bir doktora randevu alarak doktor yardımı almak çok daha iyi. Fakat benim gerçekten hastane fobim var. O yüzden doktora gitmeyi son plan olarak görüyorum. Şu 1-2 ay içinde kullanabileceğim şampuan, spray, krem tarzı bildiğiniz kullandığınız önerdiğiniz bir ürün var mıdır? Saçlarım aşırı fazla dökülmüyor. Orta derece bir dökülme var şu anda. Tavsiyelerinize açığım.

Arkadaşlar merhaba, biliyorum direkt olarak bir doktora randevu alarak doktor yardımı almak çok daha iyi. Fakat benim gerçekten hastane fobim var. O yüzden doktora gitmeyi son plan olarak görüyorum. Şu 1-2 ay içinde kullanabileceğim şampuan, spray, krem tarzı bildiğiniz kullandığınız önerdiğiniz bir ürün var mıdır? Saçlarım aşırı fazla dökülmüyor. Orta derece bir dökülme var şu anda. Tavsiyelerinize açığım.
Doktora bile gitsen bazı şeylerin önüne geçemezsin. Eğer genetikte varsa istediğin kadar kaçsan da yaşarsın. Saç modelini kısa kullanmaya çalış. Ay bile dolmadan kısalt. Uzun saç maalesef fazla kırılgan oluyor.

Dermastamp ve minoxidil. 30larina gelince de sac ektirrisin baska cozumu yok. Doktor da bir sey demiyo zaten başlarindan saviyorlar ben gittim seyine bile takmadi doktor. Erkek tipi sac dokulmesi diyo, biz de biliyoz onu.

(6hafta boyunca günde 1 şişe kullanın sonrasında daha kullanmanıza gerek yok)
Ve şampuan olarak da bunu kullanın

Saç dökülmesinde etkinliği kanıtlanmış FDA onaylı iki tane ilaç var. Birisi finasterid diğeri minoxidil.

Doktora bile gitsen bazı şeylerin önüne geçemezsin. Eğer genetikte varsa istediğin kadar kaçsan da yaşarsın. Saç modelini kısa kullanmaya çalış. Ay bile dolmadan kısalt. Uzun saç maalesef fazla kırılgan oluyor.
Saçın uzun ya da kısa olmasının bir esprisi yok. Erkek tipi kellik denilen şeyin önüne geçmek diye bir şey yok. Belki prp yaptırarak geciktirilebilir. Bakın önlenir demiyorum "Geciktirilir" diyorum. Kellikle barışık değilseniz saç ekimi yapan uzman doktorlara gitmeniz lazım. PRP ile bir süre engellenir, bir süre sonra da azar azar saç ekimi yapılarak belli edilmeden süreç atlatılır.

Saçın uzun ya da kısa olmasının bir esprisi yok. Erkek tipi kellik denilen şeyin önüne geçmek diye bir şey yok. Belki prp yaptırarak geciktirilebilir. Bakın önlenir demiyorum "Geciktirilir" diyorum. Kellikle barışık değilseniz saç ekimi yapan uzman doktorlara gitmeniz lazım. PRP ile bir süre engellenir, bir süre sonra da azar azar saç ekimi yapılarak belli edilmeden süreç atlatılır.
Prpyi kesinlikle onermiyorum, operasyon boyunca cehennemi yaşiyorsunuz.

Dostum öncelikle diyeceklerimi dinle. Biz doktor değiliz neden döküldüğünü bilemeyiz sana önereceğimiz ürünler belki daha çok dökecek bunu ön göremeyiz cildiye doktoruna randevu alıp gidiyorsun kan testi yaptırırlar vitamin eksikliğinden dolayı da dökülebilir. Stresde döker ama senin dediğin gibi çok dökmez, genetik olabilir bununda önüne geçmen için dht baskılaman lazım bu da erkekliği sıkıntıya düşürüyor önermem kel kalırım daha bana göre, ha çok illada şampuan öner dersen bioblas en iyisi.

Geri
Yukarı