Erkek ve Kadınları Birbirinden Ayıran Özellikler

Kim alınıyor? Bayan daha şık duruyor. :)
Kız-Kadın kavramları Türkiye'de cinsel kimlik içinde kullanıldığı için erkekler arada kalmamak için bayan diyor. Kadınlarda benim cinsel kimliğim kimseyi ilgilendirmez diyip kadın denmesi gerektiğini söylüyor. Benim çevremdeki çoğu kişi böyle en azından. Erkeğin karşılığı kadındır zaten cinsiyet için kullanılcaksa.
Erkek-Kadın
Kız-Oğlan
Bayan-Bay ...

Bir şey sorcam bir kadın tanımadığı bir erkeğe 'Bayım pardon çekilir misiniz?' der ya işte o zaman erkekte 'Bayanım pardon çekilir misiniz?' derse ne olur? :D

Kız-Kadın kavramları Türkiye'de cinsel kimlik içinde kullanıldığı için erkekler arada kalmamak için bayan diyor. Kadınlarda benim cinsel kimliğim kimseyi ilgilendirmez diyip kadın denmesi gerektiğini söylüyor. Benim çevremdeki çoğu kişi böyle en azından. Erkeğin karşılığı kadındır zaten cinsiyet için kullanılcaksa.
Erkek-Kadın
Kız-Oğlan
Bayan-Bay ...
Dişi ne oluyor o zaman?

Erkek-Kadın
Kız-Oğlan
Bayan-Bay ...
Valla ben 21 yaşındayım, bu güne kadar hep bayan demişimdir biride çıkıp senin dediğini demedi. Kadın biraz sert duruyor ya. Ondan dedim.

Bir şey sorcam bir kadın tanımadığı bir erkeğe 'Bayım pardon çekilir misiniz?' der ya işte o zaman erkekte 'Bayanım pardon çekilir misiniz?' derse ne olur? :D

Dişi ne oluyor o zaman?
Harbi bende karıştırdım dişinin karşılığı erkek kadının ki neydi? :D soruyum bi onu.
Edit: Adam'mış kadının karşılığı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı