Ermeni Soykırımı ABD Başkanı Joe Biden tarafından kabul edildi

İşte herkesi kendinden uzaklaştırırsan böyle olur. Ermeniler kimsenin umrunda değil, politik koz sadece.

Politik koz zaten, bunu bilmeyen mi var? Ermeni lobilerine seçimden önce verilen vaadlerden birisi bu, sadece.

Bunu demesinin uzaklaştırmakla ne alakası var, bu durumdan bizim devletimiz nasıl suçlu çıktı yine. :D Yapmadığımız bir şey için itham ediliyoruz ve suçlu yine biz mi oluyoruz? 🤣

İyi güzel diyorsunuz da ABD, Avrupa zaten kabul ediyor yaptıklarını 🙂 Biz öldürmedik demiyorlar. Onların derdi biz kabul ettik, siz de edin. Tren gibi, bize giren size de girecek mantığı🤣

Yo, hiçbirisi de kabul falan etmiyor yaptıklarını. Zerre karşılık dahi ödemediler. Bİze dedikleri kabul edin, özür dileyin, üstüne de Doğu Anadolu'dan toprak verin.

Mızrağın ucu bize dokunmasa olmayacak. Yeter be.

Bir şey olduğu yok. Yapmadığımız bir şey için gidip özür mü dileyeceğiz bir de.

Bogaziçi öğrencileri de kabul etmiş bunu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gerçekten rezillik bunlar ile aynı ırktan olamam.

Rezillik, başka bir şey değil. Gerçi ben bile burada "Yunanlılar ile hala ne derdimiz var, anlamıyorum, geçmiş geçmişte kaldı" diyeni de gördüm. Şaşırmaya pek de gerek yok.

Saçma ve dikkate alınmaması gereken bir açıklama.

Bir şey olduğu yok. Yapmadığımız bir şey için gidip özür mü dileyeceğiz bir de.
Amaçları bu. Özür diletmek, tazminat verdirmek istiyorlar. Politik olarak sıkıştırma hamlesi... 3 milyar dolarımız yandı ayrıca. Alabiliriz umarım.
Zerre karşılık dahi ödemediler.
Bu mızrak bir tek bize giriyor sanırım. Anlamadım ki.

Bu mızrak bir tek bize giriyor sanırım. Anlamadım ki.

Girecek, bir çeşit bağımsızlık mücadelesi bu da. En küçük bir tavizde, soykırımı falan bırak, adamlar senden Doğu Anadolu'yu ister.

Hayır anlamıyorum, ABD ile dost olunca bunların olmayacağını mı zannediyorsunuz?

Hayır anlamıyorum, ABD ile dost olunca bunların olmayacağını mı zannediyorsunuz?
Bir umut diyelim. ABD çok çıkarcı bir ülke fakat dost olsaydık bunları her zaman olaylar tutuşunca önümüze sürmezdi gibi geliyor.

178365628_3969606159800174_3940935848684039526_n.jpg

Dost olmak değil olay. Ermeni lobisinin sesinin Türk lobisinden yüksek çıkması sorun.

Hocam burada çok detaylara girmeyelim, tartışmayalım şimdi. Yanlış anlamayın, sizinle tartışmak bilgilendirici ve zevkli olurdu ancak yeri değil burası. Kısaca olay klasik, yıllardır Avrupa'nın ağladığı boş Ermeni hikayesi, bunu onlar da biliyorlar ama bilmeleri işlerine gelmiyor işte. Bir şekilde baskı kurmak, avuçlarında oynatmak istiyorlar. Klasik ABD.

İşte sen bilimde ilerlemezsen, kendini geliştirmezsen, savunma sanayisinde elin ülkesine muhtaç kalırsan onun bunun soysuzları da sana posta koyar. Hala akıllanamadın be güzel Türkiye'm.

Bir umut diyelim. ABD çok çıkarcı bir ülke fakat dost olsaydık bunları her zaman olaylar tutuşunca önümüze sürmezdi gibi geliyor.

Çıkarcı bir ülkenin dostu olmaz, bunu anlamak lazım önce. Şu an sen ABD'den parça almak yerine ya da rün almak yerine kendin üretiyorsun. Araplar gibi tonla basıp ABD'ye göndermek yerine, kendin üretmeye çalışıyorsun. Bu durum bile ABD'nin seni köşeye sıkıştırmak istemesi için bir sebep.

Dost olmak değil olay. Ermeni lobisinin sesinin Türk lobisinden yüksek çıkması sorun.

Hocam burada çok detaylara girmeyelim, tartışmayalım şimdi. Yanlış anlamayın, sizinle tartışmak bilgilendirici ve zevkli olurdu ancak yeri değil burası. Kısaca olay klasik, yıllardır Avrupa'nın ağladığı boş Ermeni hikayesi, bunu onlar da biliyorlar ama bilmeleri işlerine gelmiyor işte. Bir şekilde baskı kurmak, avuçlarında oynatmak istiyorlar. Klasik ABD.

Yapacak bir şey yok. Ermeniler biterse başka bir şey gelecek yerine. Elimiz güçlenene kadar devam edecek.

En küçük bir açıkta (mesela şu Boğaziçi bilmem nesinin açıklaması gibi) üstümüze çökerler. Kimse Türkiye'nin bağımsızlığına ya da toprak bütünlüğüne karışamaz.

Hala akıllanamadın be güzel Türkiye'm.

Akıllanıyor, akıllanıyor merak etmeyin. Bedelleri ağır oluyor ama akıllanıyor bizimkiler de. Bu olaylar tuzu biberi tabii. Yeni de değil.

Ya olay tartışmak değil artık. Bu tür konular siyaset üstü şeyler artık. Millet olarak net bir tavır konması gerekiyor. Asala vardı bir ara mesela, yeni nesilden kaçı biliyor acaba? Bunları nesilden nesile aktarmak gerek.

Erzurum'da, Doğu Anadolu'da yaşananları, Rusların ve Ermenilerin yaptıklarını dedem, sonra da babam anlatırdı mesela. Bunları bilmek gerekiyor.

Doğu Anadolu'daki birçok tarihi eserin kitabesi, Ruslar yüzünden yok.

Geri
Yukarı