ERP alanında ilerlemek için hangi bölümde okunmalı?

Makaleler
15
Merhaba.

Ben de bu sene 4 milyon öğrenci gibi YKS'ye girecek bir kardeşinizim.

Şahsen ileriki hayatımda veri yönetimi, sunucu yönetimi ya da ERP üzerine uzmanlaşmak ve bu alandan ilerlemek istiyorum.
İlerleyen dönemlerde veri yönetimine dair mesleklere çok ciddi bir talep olacak. Yazılımdan bile değerli hale gelebilir belki.

Normalde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne girip yazılımdan ilerleme planım vardı.
Ancak her yer yazılımcı dolu. Veri yöneten kalifiye insan sayısı ülkemizde gerçekten çok az.
Bu insanlara daha çok ihtiyaç olacağını düşündüğüm için önceden de aklımda yer edinen veri yönetimi alanında ilerlemeye karar verdim.

Uzun bir metinden sonra soruma geçiyorum.
ERP (Enterprise Resource Planning) alanına yönelik olan dersler hangi bölümde verilmekte?

Yönetim Bilişim Sistemleri mi yoksa işletme mi?
Buna dair bir bilginiz varsa cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Aslında soru bu alandaki ana dersler hangisinde veriliyor? Her zamanki gibi kendimi ifade etmekte yine çuvallıyorum :) Mazur görünüz.
1682277542297.png

Yönetim bilişim sistemleri daha iyi olur senin için.

Dediklerinize göre yönetim bilişim sistemleri daha mantıklı. Buna alternatif olarak işletme okuyup yan dal yapabilirsiniz (ben de böyle yapmayı düşünüyorum).
İşletmeyi yan dal olarak yapabilirim aslında hocam gayet mantıklı bir şey.

Veri yönetimine yönelip üstüne bir de işletme görürsek of be delice bir şey olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı