ESET vs AVG

AVG Internet Security kullandığımda bu kadar kötü bir yazılım kullanmamıştım diyebilirim. Hafif bişey istiyorsan Norton hafif diyorlar. (Kullanmadım yeni halini eskiden kullanmıştım.)
Sanırsam eskiden kullandınız avgyi, şuanki versiyon gayet iyi kasma sorunu yok.
Eset kullanıyorum, memnunum, yanında Malvarebytes Anti Malware kullanırsanız PC'nize virüs girme ihtimali bayağı bir az olur.
Saten yanında ek olarak Zemana ve Hitmanpro kullanıyorum, yanında ek olarak ara sıra Malwarebytesle taratıyorum.
ESET ve AVG al birini vur ötekine bunlar seviye olarak birbirine çok yakınlar. Zaten bir çok testte'de kafa kafaya gidiyorlar. AVG ne yaptığını bilmiyor zaten şirket satın alıyor, sonra kendisi satın alınıyor :D. AVG'nin bu aralar yaptığı en iyi şey program arayüzü. ESET'inde yazılımına baksan onlarca koruma özelliği var, ama icraat yok. Onun'da en iyi yaptığı şey Adware engellemek.
Yorumunuza katılıyorum, eskiden özellikle Eset adını duyuruyordu fakat şuan eski halinden eser yok, şuan liderliği Bitdefendere, Kasperskye bırakmış durumda.
Büyük bir firmanın ürünü olan, Sophos Home'da tercih edilebilir. Yanına'da yine Sophos ürünü olan HitmanPro.Alert kurabilirsiniz.
Free Antivirus for Home Networks: Secure 10 PCs and Macs Free | Sophos
Öneriniz için saolun, denerim birkaç güne.

Dünya genelinde başarılı olanlarla belli bölgelerde başarılı olan güvenlik yazılımlarını bir tutmayın. Sophos köklüdür ama Türkiye'de aktif olan zararlıları tespit etme bakımından yetersizdir.

AVG zararlı temizliği bakımından öteden beri zayıftır. Tespit etse dahi düzgün bir şekilde zararlıyı temizleyemeyebiliyor. Eset AVG'y göre daha üstündür diyebilirim.

SpyBot'un mantığı günümüzdeki güvenlik yazılımları ile örtüşmüyor. Veritabanlı tespit olayı pek önemli değil artık.

Bence fantezi aramadan bilindik daha kaliteli güvenlik yazılımlarına yönelin. Eset ücretli bir yazılımdır. Para verecekseniz verdiğiniz paraya değsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı