ESET vs AVG

Antivirüs test kuruluşlarında ciddi para dönmesine karşın Panda Antivirüs yazılım mimarisinden yoksun hurdalık bir yazılımdır.

Kaspersky Total Security 2017 öneririm. Kullanıyorum ve inanılmaz hafif. İş işten geçtikden sonra değilde temiz windows 10 kurulumundan hemen sonra kurmanız lazım en iyi koruma için. Virüsden korunmak için sadece AV yetersizdir yanında en güncel windowsu kullanmanız lazım.

@Silinen üye ve@ÇılgınTürk herkes kullandığı antivirüsü söylecektir. Test sonuçlarına bakmanızı öneririm.

Antivirüs test kuruluşlarında ciddi para dönmesine karşın Panda Antivirüs yazılım mimarisinden yoksun, hurdalık bir yazılımdır.
Bu işi fazla bilmiyorum ama idare eder bence. Hiç yoktan iyidir. Avira ya da Bitdefender nasıl sizce? Bir de bazı güvenlik programları Panda'yı reklam yazılımı olarak algılayabiliyor.

Eset kullanıyorum, memnunum. Yanında Malvarebytes Anti-Malware kullanırsanız bilgisayarınıza virüs girme ihtimali bayağı bir az olur.
ESET'in hep sahte kullananlar yüzünden adı karalanıyor bence. Ama ben virüs kaçırdığına da şahit oldum. Hatta bir kullanıcının Zemana kurmasına engel oluyordu ESET.

AVG Internet Security kullandığımda bu kadar kötü bir yazılım kullanmamıştım diyebilirim. Hafif bir şey istiyorsan Norton hafif diyorlar. (Kullanmadım, yeni halini eskiden kullanmıştım.)
AVG'nin eklentisi sıkıntılı biraz. Panda'nın da öyle.

ESET'in crackli olması ESET'i zirveye taşıyan en büyük etkendir. ESET crackli olmasaydı bu kadar geri bildirim almazdı. Son kullanıcı farkında olmadan ESET Live Grid sayesinde şüpheli yazılımları otomatik rapor ederek imza veritabanına büyük katkı sağlıyor. Yani ESET'in crackli kullanıcı kitlesi ne kadar genişlerse o kadar erken türev teşhisi konulacaktır. Ayrıca Avira ve Bitdefender işinde gayet başarılı yazılımlar. ESET 800 KB'lik bir batch dosyası ile sabit diskten tamamen kalkıyor. Böylece diğer antivirüs yazılımlarının kurulmasına engel olmuyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı