ESET vs AVG

WannaCry'a göre antivirüs seçmek mantıklı gelmedi :D Adı bu kadar duyulduktan sonra WannaCry'ı engellemeyen antivirüs kalmış mıdır bilmiyorum, hiç de aklıma gelmedi böyle bir şey :D
Ben WannaCry bulaşmasın diye demedim, WannaCry'ı örnek verdim. Benzer saldırılar yaşanırsa diye...

7-8 yıldır antivüirüs zımbırtılarından hiç birini kullanmıyorum dünyanın en tehlikeli sitelerine giriyorum İndirdiğim bütün programlara tıklıyorum kuruyorum sonra beğenmezsem siliyorum. Antivirüs programları bizzat kendileri virüstür. Antivirüs programları kişisel verileri beğenileri alışkanlıkları topluyor ticari şirketlere satıyorlar.
Gerçekten Dünya'nın en tehlikeli sitelerine girseniz o kullandığınız gündelik bilgisayar çoktan elinizden gitmiş olurdu. Abartmayın.

Yanlış Bilgilendirme
Sizi fena korkutmuşlar.:)

Bu arada Kaspersky virüs bulmaz, kendi yazılımıyla bilgi toplama virüsleri yayar. Kaspersky'i 2 yıl kullandım. Verdiği virüs alarmlarının yüzde doksan beşi sahtedir. Öyle ev ofis kullanıcılarıyla da ilgilenmez bu yazılım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Defender yeterlidir, Kullanıcı kendisi AV programıdır gibi saçma sapan konuşmalara aldırış etmeyin.
Söylediklerinin farkında olmayan bilinçsiz toplumdan bunlar.
Wannacry sadece örnek vermişsiniz, dediğiniz gibi sosyalde bilinçsiz kişiler çoğaldıkça bu tür crypto zararlılarının farkında değiller fazlalığının. Bu yüzden kulak asmayın tarafsız sayılabilecek şirketler var onlardan görebilirsiniz hangi yazılım iyilerden diye.

Sistemi az kullansın canım yanmasın diyen biri olamaz. Sen nasıl oyun kullanıp sistemi kullanıyorsa onun da işlemlerini yapması için sistemi kullanması gerekir yeri geldiğinde. Diğerlerinden daha az kullansın diyebilirsin tabi onu da benzer kuruluşlar sürelerini hesaplıyorlar tarama açılma vb. kaynak tüketimlerini.

@yika38
Daha kendini bile koruyamayan, yüklendiği bir çok sistemi çökerten,
korunuyorsunuz deyip, en basit zararlıya bile uyarı vermeyen Avast mı birinci?

Kaspersky'nin o kadar başarılı ve performanslı bir AV olmasına rağmen, Defender'dan sadece bir adım önde olması ne kadar gerçekçi?

Ek olarak yazımı, Miller'in zamanında, AV-Comparatives için yazmış olduğu faydalı bir mesaj ile sonlandırıyorum.
Taraflı bir test firması. Açıkçası oradaki sonuçlar bir şey ifade etmiyor. Hatta Comodo Ceo'su Sayın Melih Abdülhayoğlu ilgili firmanın Comodo'nun testlerde yer alıp iyi bir sıralamada olması için para istediğini kanıtlarıyla zamanında göstermişti.

Bilgilendirme için teşekkürler, en çok güvendiğim kaynaklardan bir tanesiydi AV-Comparatives.

Peki, bunun gibi testler yapan güvenilir bir kaynak var mıdır?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı