ESET vs Kaspersky

İş yerinde ESET evde Kaspersky kullanmaktayım. Artık antivirüsler sisteme yük olmuyorlar bu yüzden KAV şu kadar ESET bu kadar kaynak kullanıyor diye kıyaslamaya sokmak doğru olmaz. Arayüze değinirsek aslında ikisinin de arayüzleri çok sade ve anlaşılır ilk kez kullanacak olanlar bile hemen kavrayabilir. Bankacılık koruması ikisinde de güzel işliyor, virüs koruması hakkında belkide yıllar olmuştur ki bilgisayarıma virüs gelmedi ama KAV geçmişte beni çok kurtarmıştı, ESET hakkında henüz virüs ile karşılaşmadığım için bir şey diyemeyeceğim. İnternet korumasını da ESET için bilemiyorum ama KAV mükemmel koruyor. Herhangi bir istenmeyen otomatik indirmeleri direkt engelliyor, kötü bağlantıları engelliyor ve daha bir çok kötü özelliği anında bertaraf ediyor. Özetler isek ESET'in fiyatı şuan nedir bilemiyorum ama KAV alacaksanız minimum internet security sürümünü almanızı, tek alacak güçte değilseniz yanınıza 1 veya 4 kişi daha bularak çok kullanıcılı paketleri almanızı önerebilirim. Benim tercihim yukarıda da yazdığım üzre Kaspersky.

İkisi de iyi. @terzarima hocamım dediği gibi bir AV yazılımına duygusal nedenlerle değil, test sonuçlarına bakarak kullanın. ESET' in fiyatı biraz tuzlu.

Son attığım testte Eset daha önde.

Yeni konular

Geri
Yukarı