Eşit ağırlık için iyi maaşlı meslekler

Faviannno

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 12. sınıf Eşit ağırlık öğrencisiyim.
Aylık en az 5000+ maaş alabileceğim meslekler nelerdir? Hukuk kazanmak çok zor olduğu için hukuk dışındakilerden önerirseniz mutlu olurum. Şu an aklımda psikoloji, siyasi bilimler ve kamu yönetimi ve yönetim bilişim sistemleri var fakat emin değilim. Sevdiğin mesleği yap diyenler için, artık ülkede sevdiğin meslek falan kalmadı. İyi para kazanamadıktan sonra sevdiğin mesleği yapsan ne olur...

5000 lira civarı maaş zor değil de iyi maaşlı bir iş arayıp "çok zor olduğu için" demeniz biraz kötü. Eşit ağırlıktan 20 bin girersen iyi maaşı nispeten daha garantilersin, onun dışında kendini geliştirmen çok daha önemli olur. Bence oturup çalışın, iyi maaş da iyi sıralama da alırsınız. Hukuk da çok zor değil.

Hukuk için kaç puan lazım? Bilgi verir misiniz bende düşünüyorum aslında ama ilgim yok.

Puan olarak değil de sıralama olarak en kötü 120.000 yapmak gerekiyor tabii o da en kötüleri adam akıllı hukuk fakülteleri en az 60-50k ve altı devlet olarak da 30k ve altı.
5000 lira civarı maaş zor değil de iyi maaşlı bir iş arayıp "çok zor olduğu için" demeniz biraz kötü. Eşit ağırlıktan 20 bin girersen iyi maaşı nispeten daha garantilersin, onun dışında kendini geliştirmen çok daha önemli olur. Bence oturup çalışın, iyi maaş da iyi sıralama da alırsınız. Hukuk da çok zor değil.

Evet haklısınız fakat şöyle benim diploma puanım tahminimce 77-80 civarı gelecek o yüzden 20 bin vs bana göre imkansız evet 50 60 bine zorlayıp hukuk da okuyabilirim fakat son yıllarda pandemi eğitim koşulları bu işi zorluyor ve ayrıca son senelerin mezunları da benimle birlikte sınava girecek ve ben bu zorluklar arasında bu sıralamayı yapmanın imkansız olduğunu düşünüyorum.

Evet haklısınız fakat şöyle benim diploma puanım tahminimce 77-80 civarı gelecek o yüzden 20 bin vs bana göre imkansız evet 50 60 bine zorlayıp hukuk da okuyabilirim fakat son yıllarda pandemi eğitim koşulları bu işi zorluyor ve ayrıca son senelerin mezunları da benimle birlikte sınava girecek ve ben bu zorluklar arasında bu sıralamayı yapmanın imkansız olduğunu düşünüyorum.
Geçen sene de mezunlar sınava girdi, ondan önceki sene de mezunlar girdi, 25 sene önce de mezunlar sınava giriyordu. 20.000'in zorluğu bir tek 2021'de çok fazla değişti çünkü 2020 eleyici değildi. 2021 gayet eleyici bir sınavdı, 2022 herhalde mezunlar konusunda en şanslı olacağınız yıl olacak. Bu kadar özgüvensiz olmayın, eşit ağırlıkta 50 bin hiçbir şey. Ben bu sene sayısaldan sınava girdim, sayısaldan 24 bindeydim; 0 eşit ağırlık çözdüm eşit ağırlıkta 47 bindeydim. TYT'den 80 yapıp AYT'den 26-27 netle bu sıralamayı yapmama rağmen zor diyorsan üzgünüm ama okumak sana göre değil.

Merhabalar, 12. sınıf eşit ağırlık öğrencisiyim.
Aylık en az 5000+ maaş alabileceğim meslekler nelerdir? Hukuk kazanmak çok zor olduğu için hukuk dışındakilerden önerirseniz mutlu olurum. Şu an aklımda psikoloji, siyasi bilimler ve kamu yönetimi ve yönetim bilişim sistemleri var fakat emin değilim. Sevdiğin mesleği yap diyenler için, artık ülkede sevdiğin meslek falan kalmadı. İyi para kazanamadıktan sonra sevdiğin mesleği yapsan ne olur?..

Hocam aslında bu biraz size bağlı. Ortalama maaşlara bakmak hata olur. Adam 3500 TL alır bir işten ama o işin kralı olursanız 5 katı üstünü alırsınız. Tabi şunu da göz önünde bulundurmak lazım hangisinin daha fazla olduğundan önce hangisinin sizin ilgi alanınıza daha yakın olduğu daha önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı