Eşit ağırlık okuyan birisi için meslek önerisi

LynxC

Hectopat
Bu sene 11. sınıfa geçiyorum. Eşit ağırlık bölümünü seçtim ama meslek seçemiyorum. Bakıyorum bakıyorum ama hiçbir meslek ilgimi çekmiyor. Mesleği neye göre seçebilirim veya eşit ağırlık için maaşı yeterli olan bir meslek önerebilir misiniz?

Hocam eşit ağılık seçenler genellde hukuk için seçer anladığım kadarıyla bu ilgini çekmemiş bu saaten sonra bölüm değiştirde diyemem yapan yaparda zorlar yani avukatlar falanda iyi kazanır ya da en kötü elinde birikimin varsa mesleğini eline alınca kendi istediğin işi yapabilirsin.

Hocam eşit ağılık seçenler genellde hukuk için seçer anladığım kadarıyla bu ilgini çekmemiş bu saaten sonra bölüm değiştirde diyemem yapan yaparda zorlar yani avukatlar falanda iyi kazanır ya da en kötü elinde birikimin varsa mesleğini eline alınca kendi istediğin işi yapabilirsin.

Kendi işimiz var şu an oradan şanslıyım ama ileride ne olacağı belli olmaz garantiye almak istiyorum. Ne yapacağım bilmiyorum.

Bu sene 11. sınıfa geçiyorum. Eşit ağırlık bölümünü seçtim ama meslek seçemiyorum. Bakıyorum bakıyorum ama hiçbir meslek ilgimi çekmiyor. Mesleği neye göre seçebilirim veya eşit ağırlık için maaşı yeterli olan bir meslek önerebilir misiniz?
Eşit ağırlık okusan da sınavda baraj kalktı yani başka bölümlere de tercih yapabilirsin. Sözel bölüm okuyan arkadaşım muhasebe kazandı. Umarım anlatabilmişimdir.

Kendi işimiz var şu an oradan şanslıyım ama ileride ne olacağı belli olmaz garantiye almak istiyorum. Ne yapacağım bilmiyorum.

Baba mesleği varsa şanslısın o yüzden dedim eğer işi seviyorsan başına geç ama önce üniversiteye gir bitir mesleğini net bir şekilde eline al ondan sonra batar çıkar bir şey olur garantiliersin.

Maaşı iyi diye iş seçmeyin. Sizin seveceğiniz ve geleceği olan bir bölümü seçin ve işinizde iyi olmaya bakın. Para kendisi gelecek o zaman.

Kesinlikle.

İnternette ea bolumleri var oradan araştırmanız daha mantikli

Yazılıma ilginiz varsa yönetim bilişim sistemlerini öneririm.

Geri
Yukarı