Eşit ağırlık vs. dil

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Dediğin şeyde anlamadığım kısım ne tam olarak? Bir öğrenci YDT'yi fullese bile TYT'yi kötü yaparsa en iyi yapacağı sıralama 12-20 bin arasındadır dediniz ve ben de buna katılmadığımı söyledim. Sonrasında YDT'yi fulleyip TYT'yi kötü yapıp derece yapan bir öğrenci gösterin dediniz ben de size sıralama hesaplama sitelerinden aldığım sonucu söyledim.

Teşekkür ederim. Peki seçtiğine pişman mısın? Yani son olarak tavsiyen nedir?
Kesinlikle pişman değilim. Benimki çocukluktan gelen bir şey. Tavsiye olarak kesinlikle okuma yapmanı öneririm. Bilmediğin kelimelerin anlamlarına mutlaka bak. Ayrıca haftada bir YDT denemesi çöz bence. Zamanla sınav taktikleri geliştirirsin. Mesela benimki önce paragraf sorularından başlayıp sonra sınavı baştan sonra çözmekti. Paragraf soruları biraz daha odak istediği ve yorucu olduğu için bu yöntemi uyguladım. Paragraf soruları gibi "restatement" soruları da biraz yorucu olabiliyor. Kendin çözdükçe zaten kendine bir taktik geliştirirsin.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Dediğin şeyde anlamadığım kısım ne tam olarak? Bir öğrenci YDT'yi fullese bile TYT'yi kötü yaparsa en iyi yapacağı sıralama 12-20 bin arasındadır dediniz ve ben de buna katılmadığımı söyledim. Sonrasında YDT'yi fulleyip TYT'yi kötü yapıp derece yapan bir öğrenci gösterin dediniz ben de size sıralama hesaplama sitelerinden aldığım sonucu söyledim.

Kesinlikle pişman değilim. Benimki çocukluktan gelen bir şey. Tavsiye olarak kesinlikle okuma yapmanı öneririm. Bilmediğin kelimelerin anlamlarına mutlaka bak. Ayrıca haftada bir YDT denemesi çöz bence. Zamanla sınav taktikleri geliştirirsin. Mesela benimki önce paragraf sorularından başlayıp sonra sınavı baştan sonra çözmekti. Paragraf soruları biraz daha odak istediği ve yorucu olduğu için bu yöntemi uyguladım. Paragraf soruları gibi "restatement" soruları da biraz yorucu olabiliyor. Kendin çözdükçe zaten kendine bir taktik geliştirirsin.

Sizce dil seçeyim mi peki?

@isimsiz şahıs rica ederim bu arada :D.

@isimsiz şahıs o konuda seni yönlendirmek istemem. Ben dili gerçekten çok sevdiğim ve başarılı olduğum için seçtim. Matematiğim de fena değildi ama yine de böyle bir karar aldım ve pişman değilim.

Eşit ağırlık olabilir ama matematik temelim yok ve beni sıkıp, zaman bırakmıyacağından korkuyorum.

Matematik olmadan üniversite sınavında başarılı olman zor.

İngilizce temelinin olmaması bence daha çok zorluk yaratır, şu sıralar matematiğe başlasan fena olmaz senin için.

Pişman mısınız?

Ben derslere pek ilgili olan birisi değilim ve haliyle matematiğimde bundan nasibini almış durumda olduğu için temelim bile yok. Dolayısıyla ben bu sebepten ötürü dil ve eşit ağırlık arasında kalmıştım, eşit ağırlıkta daha fazla imkan olduğu için ve dil konusunda öğrenme isteği dışında bir hayalim olmadığı için eşit ağırlığı seçtim. Ancak ben normal şartlarda daha çok sayısal bir bölüm olan bilgisayar veya yazılım mühendisliği gibi bir bölüm okumak isterdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı