Eski Bilgisayar İçin Takviye - Asus M2N-MX SE

zeibek

Hectopat
Merhabalar,

5 senelik bir bilgisayarı sadece internet kullanımı yapacak olan annem için tekrar çalıştırdım. Öncelikle bilgisayarın birkaç özelliğini yazayım,

Anakart - Asus M2N-MX SE
İşlemci - AMD Athlon 64 x2 4000+ 2x 2.1ghz
Ram - Kingston 1GB 667MHz DDR2 Ram KVR667D2N5/1G (1 tane)
Ekran Kartı - NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430
PSU - ATX Power Supply 250W
İşletim Sistemi - Win7 32bit

İnternette biraz dolandıktan sonra performansın çok da iyi olmadığını farkettim (geç açılmalar, masa üstüne dönüşlerde ve sekme değişimlerinde gecikme, kısa süreli donma vs.). Görev yöneticisine baktığımda ram kullanımının minimum 750 ile 800 arasında değiştiğini gördüm Chrome açıkken (zaten toplam kullanılabilen 895 ram var). Bir adet daha 1 gb ram ekleyerek performansın artabileceğini düşündüm.

Siz ne önerirsiniz?
Aynı ramden satın alıp eklemek mantıklı mı? Yoksa farklı model ram kayda değer bir fark sağlar mı ilk seçeneğe göre?
Yoksa bu takviye tümden gereksiz bir alışveriş mi olur?

Farklı bir soru olarak, harcanacak 500 lira civarı bir para ile ortalama oyun performansı sağlayan bir makineye dönüştürmek mümkün müdür bizim yorgun savaşçıyı? :)

Şimdiden teşekkürler...

Merhabalar,

5 senelik bir bilgisayarı sadece internet kullanımı yapacak olan annem için tekrar çalıştırdım. Öncelikle bilgisayarın birkaç özelliğini yazayım,

Anakart - Asus M2N-MX SE
Ram -
Kingston 1GB 667MHz DDR2 Ram KVR667D2N5/1G (1 tane)

İnternette biraz dolandıktan sonra performansın çok da iyi olmadığını farkettim (geç açılmalar, masa üstüne dönüşlerde ve sekme değişimlerinde gecikme, kısa süreli donma vs.). Görev yöneticisine baktığımda ram kullanımının minimum 750 ile 800 arasında değiştiğini gördüm Chrome açıkken (zaten toplam kullanılabilen 895 ram var). Bir adet daha 1 gb ram ekleyerek performansın artabileceğini düşündüm.

Siz ne önerirsiniz?
Aynı ramden satın alıp eklemek mantıklı mı? Yoksa farklı model ram kayda değer bir fark sağlar mı ilk seçeneğe göre?

Farklı bir soru olarak, harcanacak 500 lira civarı bir para ile ortalama oyun performansı sağlayan bir makineye dönüştürmek mümkün müdür bizim yorgun savaşçıyı? :)

Şimdiden teşekkürler...

Bu emektar miadını doldurmuş. Takviye gereksiz. Yeni sistem.

Merhabalar,

Anakart - Asus M2N-MX SE
Ram -
Kingston 1GB 667MHz DDR2 Ram KVR667D2N5/1G (1 tane)

Siz ne önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler...

Bence de 1GB Ram daha alıp 32bit windows 8 kur.:)

Windows 8 Türkçe İndirme Bağlantıları

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim tüm cevaplar için.

O halde karar +1gb ram, win8 32bit ve sadece internet kullanımı.

Peki ram konusunda ne diyorsunuz? Anakartın desteklediği herhangi bir 1 gb ram uygun mudur?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı