Eski bilgisayara SSD takamıyorum

sonicnix

Centipat
Arkadaşlar birazdan gidip SSD alacağım. Arkadaşa sordum nasıl takılıyor vs. diye o da bir tane SATA kablosu bir tane güç kablosu lazımmış. Benim alacağım SSD 120 GB'e hayliyle 120 GB SSD yetmiyecek oyun vs. tonlarca program var. Harddiskimi de kullanacağım 500 GB. Lakin sorun bende sadece 1 tane kırmızı kablo, bir tanede güç kablosu var. 3-4 tane hatırlamıyorum SATA girişi var kablo alırım sıkıntı yok lakin güç kablosu sadece 1 tane o da harddiske takılı. Ne yapmam gerek arkadaşın pcsi yeni sıkıntı yaşamamış. SSD elimde mi kalır, ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Adet güç kablosu olması biraz saçma geldi bana. Ki öyle bir şey söz konusu ise dönüştürücü kullanabilirsin. Güç kaynağını belirtirsen yardımcı olabiliriz.

1 Adet güç kablosu olması biraz saçma geldi bana. Ki öyle bir şey söz konusu ise dönüştürücü kullanabilirsin. Güç kaynağını belirtirsen yardımcı olabiliriz.
Güç kaynağının modeline nerden bakabilirim?
psu dan gelen bir kablo senin dediğin. muhtemelen bir kaç tane daha olması lazım o kablodan. olmadı psu nu değiştirirsin
Hocam heryere didik didik baktım valla 1 tane var.
Sadece bir tane güç kablosu olmamalı psunuzun fazla kablolarına göz atın.
Yok işte

PSU modelini kasayı açıp etiketten bakabilirsin. Resimini paylaşabilirsin.
Hemen hocam
Güç kablosu mutlaka PSU'da vardır bir adet daha. Yoksa tek güç kablosu olan PSU olmaz. PSU marka modelini atarsanız detaylıca yardımcı oluruz.
attım hocam
PSU modelini kasayı açıp etiketten bakabilirsin. Resimini paylaşabilirsin.
Örnek hocam burada daha detaylı resimler var.

Dosya Ekleri

• IMG_20200801_153208.jpg
    IMG_20200801_153208.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Oldukça eski bir PSU ya sahipsin. Kablolarına tekrardan bak derim. Eğer gerçekten sata güç kablosu yoksa internet üzerinden Bu şekilde bir dönüştürücü alabilirsin. Molex kablosu olacağını düşünüyorum PSU'nda
Mübarek zaten nereye baksam molex kablosu görüyorum neyse buldum hocam meğer benim cd roma takiliymis çıkarttım aynısı teşekkürker ha birde sarı bir kablo vardı cd roma takili o ssd de ise yarar mi yoksa yeni mi almam lazım?

Geri
Yukarı