Eski bilgisayara uyumlu SSD takmak

DaggeroN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, aşağıda seri ve modelini yazdığım laptop 15 20 dakikada anca kendine geliyor ve bazen açıldıktan sonra donuyor ve hiç işlem yapamıyorsunuz. Bilgisayarcı sorunun hard diskteki çatlamadan kaynaklandığını söylemişti. Hard disk yerine 120 GB ya da 240 GB SSD taksam sorun çözümü ve devamında PC hızı konusunda ne gibi değişimler olur?

Herhangi bir SATA SSD alabilir miyim?

Laptop altında: Samsung NP350E5C-S02TR.
DxDiag sorgusunda: 350v5C 351v5C 3540vc 3440vc.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, aşağıda seri ve modelini yazdığım laptop 15 20 dakikada anca kendine geliyor ve bazen açıldıktan sonra donuyor ve hiç işlem yapamıyorsunuz. Bilgisayarcı sorunun hard diskteki çatlamadan kaynaklandığını söylemişti. Hard disk yerine 120 GB ya da 240 GB SSD taksam sorun çözümü ve devamında PC hızı konusunda ne gibi değişimler olur?

Size tavsiyem büyük ihtimalle kullanmadığınız CD-ROM yerine bir harddisk kutusu alıp SSD'yi oraya takmanız. Mevcut harddisk çok kötü durumda değilse oyunları falan depolamak için kullanılabilir. Hangi SSD diye düşünürsek de SATA SSD'ler fiyatlarına göre, ne kadar ekmek o kadar köfte.

Sana eğer bütçen vara 860 EVO öneririm. Benim bilgisayarım ciddi derecede yavaştı. İstisnasız 5 dakikada masaüstüne gelebiliyordum. SSD taktıktan sonra masaüstüne gelmem 10 saniye falan sürüyor. Çok faydası oldu.

Sana eğer bütçen vara 860 EVO öneririm. Benim bilgisayarım ciddi derecede yavaştı. İstisnasız 5 dakikada masaüstüne gelebiliyordum. SSD taktıktan sonra masaüstüne gelmem 10 saniye falan sürüyor. Çok faydası oldu.
Aslında 120 GB'lık SSD için max 200 TL bütçe ayırmıştım çünkü depolama konusunda bana 50 60 GB bile yetecektir. Varsa başka tavsiyeniz, alabilirim.

Kronik sorunu olmayan 2.5"lik bir SATA SSD işinizi görecektir. Daha önce neden geçmedim diye kendinize çok kızacaksınız. Sorunlu olan modelleri almamanız için bu rehbere bakabilirsiniz:

Geri
Yukarı