Eski bilgisayardaki SSD'yi direkt yeni bilgisayara takmak

SARS-CoV-2

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Elimde şu an laptopumda kullandığım ve içinde lisanslı Windows 10 ve lisanslı Office 365 yüklü SSD var. Yeni bilgisayara Windows lisansı alacağım zaten ancak SSD'yi olduğu gibi yeni sisteme taksam Office'i kullanabilir miyim yoksa Office'de yanar mı? Ya da harddisk klonlamaya SSD'yi HDD'ye klonlayip daha sonra SSD'yi formatlayıp yeni bilgisayarda mı kullansam? Böylelikle Office işlerimi laptopta diğer işlerimi masaüstünde hallederim. Yazdıklarımda bir mantıksızlık var mı acaba arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Windows lisansı kesinlikle kaybolur, çünkü Windows 8 ve üzeri sürümlerde seri numarası anakarta gömülü bir halde. Office'de yanacağını düşünmüyorum, belki de yanar, pek fikrim yok. Ancak, eski laptopunuzdaki ekran kartı ve işlemciye ait driverları silmeniz gerekiyor. Uyumsuzluk yaratabilir.

Disk klonlama yaparken programda hata oldu ve maalesef Ssd'min boot dosyalarını bozdu. Ne yaptıysam kurtaramadım. Gelişmiş ayarlardan bilgisayarı sıfırlamak zorunda kaldım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı