Eski bilgisayarı hayata döndürmek

Bir şey yapamayacaksınız değil hocam sorun tecrübe edinmek. Mesela bu insan bu bilgisayarı 2-3 gün boyunca uğraşıp taş gibi bir makineye getirse belki yarın öbürgün bilgisayarı bozulduğu zaman bilgisayarcıya götürmek yerine kendi ücretsiz yapabilir. Üstelik o eski bilgisayarlar benim için hazine resmen. Şu an elimde olan 10. nesil Intel bilgisayarı kusursuz bir Pentium 3 Windows 98 bilgisayar ile takas edebilirim. Belki YouTube falan izleyemezsiniz ama eski oyunları çok tadında oynayabilirsiniz. MSN kullanabilirsiniz. Hatta ne yalan söyleyeyim ben kendi bilgisayarımdada CRT monitör istiyorum ama hiçbir yerde bulamadım.
Bundan mı lazım sana? Tam bi tarihi eser dostum.

A342D860-0C07-4374-8274-F39D66989376.jpeg

Hocam o eski bilgisayar bende olsa ve bozuk parçaları olsa o bozuk parçaları değiştirirdim. Çok seviyorum ben eski bilgisayarları ve çok fazlada uğraşırım bunlar için. Tamamen kişiye bağlı ama kişi hevesli değilse ve güncellik takıntısı varsa yapacak bir şey yok.
hocam bende böyle eski bozuk telefonum olsun bilgisayarım olsun laptopum olsun tvim olsun ben onları tamir etmeyi bozuk parçaları değiştirmeyi seviyorum ama güncellikle bir alakası yok o kasanın içindeki parçaların hepsini değiştirsin işlemciyi 6. 7. nesil yapsın hdd yi ssd yapsın anakartı ddr 3 den ddr4 yapsın ram seviyesini yükseltsin anakartı yükseltsin power supplyi yükseltsin para varsa değiştirdikten sonra da kurusn içine windows 11 i kendine bir de 144 hz 0.5 ms monitör alsın yapsın ben sizi çok iyi anladım yani merak etmeyin.

Hocam bende böyle eski bozuk telefonum olsun bilgisayarım olsun laptopum olsun tvim olsun ben onları tamir etmeyi bozuk parçaları değiştirmeyi seviyorum ama güncellikle bir alakası yok o kasanın içindeki parçaların hepsini değiştirsin işlemciyi 6. 7. nesil yapsın HDD'yi SSD yapsın anakartı DDR 3'ten DDR4 yapsın RAM seviyesini yükseltsin anakartı yükseltsin Power Supply'i yükseltsin para varsa değiştirdikten sonra da kurusn içine Windows 11'i kendine bir de 144 Hz 0.5 ms monitör alsın yapsın ben sizi çok iyi anladım yani merak etmeyin.

Hocam siz beni anlamamışsınız. Ben zaten eski bilgisayarları eski olduğu için seviyorum. Eski bir bilgisayara asla yeni bir donanım ekleyip bilgisayarı kendi gözümde çöp etmem. Bu bilgisayar bende olsa tamir edip Windows XP kurup onu tam bir oyun canavarı yapardım.

Bundan mı lazım sana? Tam bir tarihi eser dostum.

Eki Görüntüle 1866097

Evet bana ondan lazım hocam. Teşekkür ederim :).

Hocam siz beni anlamamışsınız. Ben zaten eski bilgisayarları eski olduğu için seviyorum. Eski bir bilgisayara asla yeni bir donanım ekleyip bilgisayarı kendi gözümde çöp etmem. Bu bilgisayar bende olsa tamir edip Windows XP kurup onu tam bir oyun canavarı yapardım.

hocam siz bilirsiniz yaptığnız iş güzel gerçekten,yanlış anlamayın bu soruyu kötü bir niyetle sormuyorum ama siz yeni nesil olan mı yoksa eski nesil olan bir pc mi kullanıyorsunuz?

Hocam siz bilirsiniz yaptığnız iş güzel gerçekten, yanlış anlamayın bu soruyu kötü bir niyetle sormuyorum ama siz yeni nesil olan mı yoksa eski nesil olan bir PC mi kullanıyorsunuz?

Ana bilgisayarım olarak yeni nesil bir bilgisayar, ikinci bilgisayarım olarak eski bir bilgisayar kullanıyorum. Yeni bir bilgisayar kullanmamın sebebi okul projelerimi yapmak, güncel oyunları oynamak, modern programları çalıştırmak vb. ben eski bilgisayarları/telefonları tamir etmeyi hobi olarak yaparım.

Ana bilgisayarım olarak yeni nesil bir bilgisayar, ikinci bilgisayarım olarak eski bir bilgisayar kullanıyorum. Yeni bir bilgisayar kullanmamın sebebi okul projelerimi yapmak, güncel oyunları oynamak, modern programları çalıştırmak vb. ben eski bilgisayarları/telefonları tamir etmeyi hobi olarak yaparım.
Ben de. Nokia Lumia 520 telefonum var. Onunla bayağı uğraşmıştım geçen yıl.

İş yerindeki monitör CRT diyince aklıma geldi direkt.

hocam beni yanlış anlamayın amacım sizi yargılamak değil ben de çok seviyorum eski cihazları zaten ben şuan eski laptopumu bir 240 Gb lık bir SSD ile canlandırdım ve şuan içine Linux kurdum şuan sosyal için kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı