Eski BIOS moduna UEFI ile format atılabilir mi?

JellyRick

Decapat
Daha fazla  
Msinfo'dan kontrol ettiğimde BIOS modum eski yazıyor. Şu an Recep hocamızın rehberindeki gibi Rufus ile USB'ye UEFI formatında ISO'yu geçirdim. Hiçbir ayar yapmadan direkt bu şekilde format atsam bir sıkıntı olur mu? Yoksa önce BIOS'tan Legacy modunu UEFI yapmam vs. gerekiyor mu?

O sürücüler kaç disk olduğuna göre ve diskte kaç bölüm olduğuna göre değişir. Siz her şeyi silip format atacaksınız. Sürücü 0'daki bütün sürücüleri silip ileri tuşuna basın.
C'ye yani SSD'ye windowsu kurdum. Pc şimdi açıldı ama D sürücüsü yani Harddisk içindekiler silinmemiş biçimlendir demediğim için sanırım. Ben temiz bir kurulum yapma amacındayım. D sürücüsünü şu an biçimlendirebilir miyim temiz bir kurulum için?

C'ye yani SSD'ye windowsu kurdum. Pc şimdi açıldı ama D sürücüsü yani Harddisk içindekiler silinmemiş biçimlendir demediğim için sanırım. Ben temiz bir kurulum yapma amacındayım. D sürücüsünü şu an biçimlendirebilir miyim temiz bir kurulum için?
Kurulumda bütün disk bölümlerini sildiniz değil mi? Disk yönetimini açıp fotoğraf atın.

Kurulumda bütün disk bölümlerini sildiniz değil mi? Disk yönetimini açıp fotoğraf atın.
D'ye yani sürücü 1e dokunmadım yani silmedim. Şu an D klasörü aynı şekilde duruyor dediğim gibi. Tekrar format atmadan D klasorünü temizlesem(nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum o konuda da yardımcı olursanız sevinirim) temiz bir kurulum yapmış olur muyum?

D'ye yani sürücü 1e dokunmadım yani silmedim. Şu an D klasörü aynı şekilde duruyor dediğim gibi. Tekrar format atmadan D klasorünü temizlesem(nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum o konuda da yardımcı olursanız sevinirim) temiz bir kurulum yapmış olur muyum?
C'yi silip oraya Windows'u kurduysanız temiz kurulum yapmışsınızdır. D'yi silmek için Disk Yönetimine girip fotoğrafını atın demiştim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-02-05 at 18.12.09.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-05 at 18.12.09.jpeg
    350 KB · Görüntüleme: 18
Hocam D'yi silmeseniz de temiz kurulum yapmış sayılıyor şimdi zaten ama yine de D'yi silmek istiyorsanız:
1644074122227.png

1644074143013.png

Sonra oluşan o siyah renkli bölüme sağ tıklayın ve Yeni Basit Birim'e basın, ileri ileri diyerek bitirin.
1644074269825.png

Hocam D'yi silmeseniz de temiz kurulum yapmış sayılıyor şimdi zaten ama yine de D'yi silmek istiyorsanız:
Eki Görüntüle 1296367
Eki Görüntüle 1296368
Sonra oluşan o siyah renkli bölüme sağ tıklayın ve Yeni Basit Birim'e basın, ileri ileri diyerek bitirin.
Eki Görüntüle 1296372
D'nin içindekileri silmek istiyorum ben sadece. Bu işlem onu yapacak sadece değil mi? D diskinin kalmasını istiyorum yani sadece içindekiler silinsin tamamen ben her şeyi tekrardan kurayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı