Çözüldü Eski BIOS'a format için Rufus ayarları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shirai06

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-4210U
RAM
8
SSD veya HDD modeli
HDD Model HGST HTS545050A7E680
Ekran kartı
Nvıdıa 820M
Anakart
Hewlett-Packard
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-4210U CPU @ 1.70GHz 2.40 GHz
Eski BIOS'a format atacagım da Rufus ile doğru mu yaptım Rufus ayarını? Windows 10'a geçmek istiyorum Windows 11 de bayağı hata alıyorum.

Ayarları.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    737,2 KB · Görüntüleme: 165
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sağ tarafı attım

Benim kendi anladığım bu ayar devre dışı kalırsa Windows 8 ve üstünü Anakart logosu göstererek ve hızlı tanımlama ile açar, Eğer legacy (eski BIOS) ayarı açıksa Windows 7'de CSM ile birlikte çalışmasına sebebiyet verir. Eğer USB belleğinizi GPT modunda hazırladıysanız bu ayarı kapatıp daha sonra kaydedip boot tuşuna basarak ekrana gelin bakalım. USB adının başında UEFI yazacak mı SS atın.
Evet eskiden vardı bilgisayarci UEFI'yi kapatti ne yapmam lazım?

Şimdi şöyle yapın öncelikle MBR olan ayarı GPT yapıp Windows isonuzu USB belleğe tekrardan yazdırın daha sonra BIOS menuye geçiş yapıp UEFI Support diye bir şey varsa onu açıp kaydedip çıkınca daha sonra da BOOT menuden USB seçip kurulumu başlatın. (Performans farkı elbette olacaktır)

Bu bilgisayarda UEFI desteği var olması gerek diye biliyorum. Acaba msinfo32'den bir bakabilir misiniz anakart bilgilerine.

Msinfo32

Şimdi şöyle yapın öncelikle MBR olan ayarı GPT yapıp Windows isonuzu USB belleğe tekrardan yazdırın daha sonra BIOS menuye geçiş yapıp UEFI Support diye bir şey varsa onu açıp kaydedip çıkınca daha sonra da BOOT menuden USB seçip kurulumu başlatın. (Performans farkı elbette olacaktır)

Dosya sistemi FAT32 mi olsun ntfsmi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    136 KB · Görüntüleme: 86

Yeni konular

Geri
Yukarı