Eski bir otomobil en fazla ne kadar modifiye edilebilir?

YakupAslan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
köle
Merhaba. Benim kafamda soru var eski otomobillerle ilgili. Misal, bir Mercedes W124 veya aynı tarzda otomobil almış olsam, iç aksamını ne kadar değiştirebilirim? Klasik-modern bir görünüm vermek istesem; göstergeler Full dijital, büyükçe bir multi-medya oynatıcı, çok az mekanik tuş, koltuklar deri ve istenilen renkte ve aynı rengin devamı torpido ve ön göğüs. Aslında en çok kafama takılan soru, "koltuk renginde ön göğüs ve torpido yaptırabilir miyim?" Olurdu. Ne demek istediğim umarım anlaşılmıştır ve kafanızda bir şeyler belirmiştir. Bu sağlanabilir mi? Maliyet ne çıkar tahminen? Koltukları suni deriyle değiştirmek maksimum 5000 küsur lira tutuyor araştırdığıma göre. Multimedya oynatıcı en iyisi 3000-5000 civarı. Konsol, dijital gösterge, ön göğüs ve torpido için bir şey bulamadım kaynak olarak.

Plan, proje çıkmadan bir şey demek zor aslında ancak araç mekaniği ile oynanmayacağından (motor, şanzıman) çok üst bi fiyat çıkmaz. ( Kime göre neye göre tartışılır.) Bu işlemi yapan garajlardan biriyle gidip görüşmek daha sağlıklı olur sanki.

W124'e dokunmatik multimedya takmayı mı düşünüyorsunuz ?

Bu modifiye değil arabaya sövmek olur.
Şu sıralar klasik otomobillerin yeniden tasarlanmış halleri yeni teknolojiyle beraber piyasaya sürülmeyi planlanıyor. Türkiye'ye gelmesi zor, benim alabilmem daha daha zor. Amacım klasik-klasiğe yakın bir otomobili, iç tasarım anlamında modernize etmek, aynı zamanda klasik dokunuşlardan mahrum etmemek (klasik direksiyon, tuşlar, detaylar gibi).
Plan, proje çıkmadan bir şey demek zor aslında ancak araç mekaniği ile oynanmayacağından (motor, şanzıman) çok üst bi fiyat çıkmaz. ( Kime göre neye göre tartışılır.) Bu işlemi yapan garajlardan biriyle gidip görüşmek daha sağlıklı olur sanki.
O tür garajlar parmakla sayılıyor ve çıkaracakları fiyattan korkuyorum açıkcası.

Geri
Yukarı