Eski bir PC'ye ekran kartı önerisi

MustafaOnduc

Hectopat
Merhaba benim elimde DDR2 RAM'li anakart var anlayabilecğeiniz üzere eski bir sistem bende buna RX550 veya R7 240 takmayı düşünüyorum var mı bir tavsiyeniz şu an PC alacak para yok o yüzden takviye yapayım dedim. Bir de darboğaz olur mu olursa ne kadar olur?

Intel(r) Pentium(r) 4 CPU 3.00GHz 3.02 GHz.

220Watt PSU.
3GB DDR2 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benim elimde DDR2 RAM'li anakart var anlayabilecğeiniz üzere eski bir sistem bende buna RX550 veya R7 240 takmayı düşünüyorum var mı bir tavsiyeniz şu an PC alacak para yok o yüzden takviye yapayım dedim. Bir de darboğaz olur mu olursa ne kadar olur?

220Watt PSU.
3GB DDR2 RAM.
Vallahi elindeki sistem parçalarını bilmiyorum Fakat ben r7 240tan memnunum. r7 240 az güç çeken iyi bir performans veren bir karttır.

220Watt PSU.
3GB DDR2 RAM.
rx 550 ile r240 arasında dağlar kadar fark var, bütçeniz ne kadarına müsait ediyorsa o kadar iyisini al.
Ama dar boğaz olabilir bunu da unutmayın, darboğaz yavaş bir parçanın ondan daha hızlı bir parçaya ayak uyduramamsı demektir. Bu da aldığınız ekran kartından tam performans alamayacağınız anlamına gelir.

Pentium 4 işlemci r7 240 ı bile besleyemez. r7 240 taksanda pentium 4 ün valo felan açması zor baya. O yüzden DDR3 sisteme geçmen daha mantıklı olabilir. i5 2500k ile bir sistem falan hatta Core 2 Quad bile olabilir.
Bir de şuanki ekran kartınız nedir ?

Geri
Yukarı