Eski bir Windows özelliği olan "bu bilgisayarı yenile" özelliği Windows 11'e geldi!

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Daha önce Windows 8 ve Windows 8.1'de bulunan fakat Windows 10 ile birlikte kaldırılan "bu bilgisayarı yenile" özelliği, Build 25905 ile Windows 11'e geldi.

Özellik, "sorunları Windows Update kullanarak düzelt" olarak Sistem/Kurtarma yolunda mevcuttur.

Ekran görüntüsü 2023-07-14 222501.png

Ekran görüntüsü 2023-07-14 222550.png

Öyle yapacağını sanmıyorum. Belki gelişmiş, DISM ve SFC işlemlerinden daha iyi bir işlem yapıyordur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Twitter'da bu işlemi yapmışlar galiba repair version onarma yüklemesi yazıyor bakabilirsiniz ancak kendim denemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Twitter'da bu işlemi yapmışlar galiba repair version onarma yüklemesi yazıyor bakabilirsiniz ancak kendim denemedim.

Yukarıdaki resimde onarımla mümkünse Windows'u yeniden yükleyeceğini söylüyor. Yani galiba siz haklı çıkıyorsunuz. Bir bilen bize her şeyi anlatmalı.

Yukarıdaki resimde onarımla mümkünse Windows'u yeniden yükleyeceğini söylüyor. Yani galiba siz haklı çıkıyorsunuz. Bir bilen bize her şeyi anlatmalı.
Bu, daha önce Windows 8 ve Windows 8.1'de ki hasarlı sistem bileşenlerini ya da sistem dosyalarını onarmak için Windows'u yeniden yüklemek ile aynıdır. Selefisinden farkı, işlemi gerçekleştirirken bir imaj yerine internet bağlantısını istemesidir.

Bu, performans veya kararlılık sorunu sonrası ya da tam olarak düzgün çalışmayan bir hizmetin onarılması için kullanılması tavsiye edilen bir çözüm olabilir.

Bu özelliğin "rs_prerelease" dalından yayınlanan bir Insider Preview derlemesinden gelmesi bu özelliğin deneysel olduğunu ve genel tüketici sürümlerine ulaşamama ihtimali olduğunu gösterir.

Geri
Yukarı