Eski hard diski yeni bilgisayara takma

zarateray

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Benim sorunum şu: yeni bir bilgisayar topladım bu hafta sonu montaj yapıcam fakat eski bilgisayarımdaki hard diski buna takabilir miyim ? Biostan her hangi bir işlem yapmam gerekir mi? Eski hard diskimde win 7 yüklü. Ona format atmayı düşünüyorum ama içindeki dosyaları almam gerek.Eski bilgisayarım bozulmuş olmasaydı hepsini yedekleyecektim. Şimdi öyle elimde kaldı. Bu sorunu nasıl halledebilirim yardımlarınızı bekliyorum

Gönül rahatlığıyla takabilirsiniz. Harddiski kullanmadan önce format atmanız gerekmez. Tabi harddisk zarar görmediyse.
Yalnız eski Harddiskiniz IDE ise ve anakartta ide girişi yoksa tabiki takamazsınız.
Biosa girmeniz bilgisayar harddiski birinci olarak görür ondan başlatmaya çalışırsa gerekir.

Eski harddiskimin Sata 2 olduğunu belirtmeyi unutmuşum. Bu bir sıkıntı oluşturur mu ? Ek olarak arkadaşlar şimdi hafta sonu montaja başlıyorum ssd yeni 1tb harddisk ve bahsettiğim eski harddiski monte edicem. Her hangi bir sırada gitmem gerekir mi?

Şimdi ben montaj yaptıktan sonra ssd ye isletim sistemi yüklemeden bu eski hdd yi mi calıştıracağım ? Çünkü bunda win 7 kurulu. Zaten eski hdd 500gb öyle ahım şahım bişey değil sadece benim amacım eski dosyaları kurtarıp sonra formatlayıp arşiv amaçlı kullanmak

Montaj yapın yeni SSD ile güzelce kurulumunuzu gerçekleştirin. Daha sonra bilgisayarı kapatıp eski harddiskinizi takın yeni işletim sistemi açılmazsa biosa girip başlangıç sürücüsü olarak SSD'yi seçin. Daha sonra kurtarmak istediğiniz dosyaları kurtarın.

Montaj yapın yeni SSD ile güzelce kurulumunuzu gerçekleştirin. Daha sonra bilgisayarı kapatıp eski harddiskinizi takın yeni işletim sistemi açılmazsa biosa girip başlangıç sürücüsü olarak SSD'yi seçin. Daha sonra kurtarmak istediğiniz dosyaları kurtarın.
Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayacağım. Bir hata oluşmaz herade tekrardan sağolun

Geri
Yukarı