Eski HDD nasıl değerlendirilir?

Bolcetik

Decapat
Arkadaşlar merhaba,
2004 yılında aldığım bilgisayardan kalma bir hard diskim var görsellerini aşağıda paylaşıyorum. Bunun içindeki verilere ulaşmak için ne tür bir kabloya ihtiyacım var?
Elimde 2009 yılında aldığım eski bir anakarta sahip kasa mevcut halihazırda.
Specification G41M-P31
Anakartı bu linkteki anakart.
Ayrıca yeni olarak da ASUS Prime B450M-K anakarta sahip bir kasam var. Hangisi ile daha kolay olacaksa ona göre fikirlerinizi bekliyorum.
Direkt USB yoluyla vs. oluyorsa o da olur. Şimdiden teşekkürler.

A943301A-87D8-4483-A167-71CBFD561C6E.jpeg

BE243B99-F059-4CC4-917D-6C784C570F3D.jpeg

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,
2004 yılında aldığım bilgisayardan kalma bir hard diskim var görsellerini aşağıda paylaşıyorum. Bunun içindeki verilere ulaşmak için ne tür bir kabloya ihtiyacım var?
Elimde 2009 yılında aldığım eski bir anakarta sahip kasa mevcut halihazırda.
Specification G41M-P31
Anakartı bu linkteki anakart.
Ayrıca yeni olarak da ASUS Prime B450M-K anakarta sahip bir kasam var. Hangisi ile daha kolay olacaksa ona göre fikirlerinizi bekliyorum.
Direkt USB yoluyla vs. oluyorsa o da olur. Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 841758

Eki Görüntüle 841756

Yeni bir anakartınız varsa dönüştürücü olmadan bağlayamayabilirsiniz, en sağdaki 4 pine Molex en soldaki 40 pine de 40 pinlik IDE kablo bağlamanız lazım. İllaki kullanmak istiyorum derseniz.

615F0NVZoTL._AC_SY355_.jpg

Böyle bir kabloya ihtiyacınız var. Anakartınızda IDE girişi yoksa IDE to SATA dönüştürücü almanız lazım bu kablo ile birlikte. İçindeki veri önemli değilse 40GB için değmez.

Yeni bir anakartınız varsa dönüştürücü olmadan bağlayamayabilirsiniz, en sağdaki 4 pine Molex en soldaki 40 pine de 40 pinlik IDE kablo bağlamanız lazım. İllaki kullanmak istiyorum derseniz.

615F0NVZoTL._AC_SY355_.jpg

Böyle bir kabloya ihtiyacınız var. Anakartınızda IDE girişi yoksa IDE to SATA dönüştürücü almanız lazım bu kablo ile birlikte. İçindekş veri önemli değilse 40GB için değmez.

Anakartınızda IDE girişi varmış, sadece IDE kablo almak işinizi görecektir.

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, amacım harddiski kullanmak değil. İçinde eskiye dair fotoğraf, video olabilir diye içindekilere ulaşmak istiyorum.

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, amacım harddiski kullanmak değil. İçinde eskiye dair fotoğraf, video olabilir diye içindekilere ulaşmak istiyorum.

Ulaşmak için kullanman lazım işte :)

İşini görecektir. Ha bu arada 40 tane pin var değil mi en soldaki slotta göz yamışması yaşamış olmayayım.

Ulaşmak için kullanman lazım işte :)

İşini görecektir. Ha bu arada 40 tane pin var değil mi en soldaki slotta göz yamışması yaşamış olmayayım.

Çok teşekkür ederim. İçindeki veriler önemsizse değmez demişsiniz de açıklama yapmak istedim onun için :)
Evet 40 pin var bu arada ( 1 tane boş aslında 39 ama herhalde böyle olması gerekiyordur hiç anlamıyorum :D )

Son düzenleme:

Geri
Yukarı