Eski HDD nasıl formatlanır?

Zurich

Kilopat
Merhaba benim eski bilgisayarım hurda oldu. Bilgisayarcı çalışıyor dedi. Bu diski ben yeni aldığım SSD'li PC'ye takmak istiyorum. SSD ve içindeki dosyaları silmeden sadece HDD'ye format nasıl atarım yani içindeki HDD'nin dosyaları nasıl silerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte eski bilgisayarın Windows'u yüklü.

O da basit bir işlem daha basiti vardır belki ama ben bildiğimi söyleyeyim. Bilgisayarını bir Boot edilmiş Windows USB'sinden başlat özel yükleme kısmını seçeceksin orada harddiskin görüntülenir. Onu sil diyeceksin. Sonra tekrar ayrılmamış alan yazan harddiskine tıklayıp yeni deyip boyutunu gireceksin. Sonrasında kurulum yapmadan çıkacaksın.

Sana HDD'deki Windows lazım mı? Lazım değilse arkadaşın dediği gibi biçimlendir.

Bana o HDD'nin boş hali lazım. O HDD'de Windows ve başka dosyalar var.
O da basit bir işlem daha basiti vardır belki ama ben bildiğimi söyleyeyim. Bilgisayarını bir Boot edilmiş Windows USB'sinden başlat özel yükleme kısmını seçeceksin orada harddiskin görüntülenir. Onu sil diyeceksin. Sonra tekrar ayrılmamış alan yazan harddiskine tıklayıp yeni deyip boyutunu gireceksin. Sonrasında kurulum yapmadan çıkacaksın.

Şimdi ben Win 10 USB simi hazırlayayım.

Bana o HDD'nin boş hali lazım. O HDD'de Windows ve başka dosyalar var.

Şimdi ben Win 10 USB simi hazırlayayım.

Evet dediğim gibi yap harddiskini sil. Sonrada ayrılmamış alan gözükecektir. Onu da yeni de boyutunu ayarla sonra kurulumdan çık.
Pek anlamadım. Bu işlemi bilgisayarcı yapabilir mi peki. Kendime çok güvenmiyorumda.

Bilgisayarcı yapar yapar ama hiç yoktan para ödersin şu basit işlem için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı