HDD nasıl formatlanır?

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar, 1TB HDD var sistemimde. Önceden ona Windows kuruluydu. SSD aldım. Ve 2. disk olarak kullanmaya başladım. O diskimi nasıl boşaltırım?

Hatta fabrika çıkışı olsun dersen direk HDD Low Level Format var cila geçersin (!) aman diyeyim sakın bu ünlemli cümleyi uygulamayın zaten fabrika çıkışı. Öyle espirisine söyledim.
Bir konuda yanlışlıkla HDD'mi biçimlendir dedim diye bir konu görmüştüm. Bri kişi cevap olarak, o diske her şeyin yavaş ineceğini söylemişti. Doğru mu?

Yoo öyle bir şey yok ki. Biz hep o şekilde sıfırlarız. Bir bütün bölümleri silip yeni disk oluşturmak var bir de direk biçimlendir demek var.

Hatta fabrika çıkışı olsun dersen direk HDD Low Level Format var cila geçersin (!) aman diyeyim sakın bu ünlemli cümleyi uygulamayın zaten fabrika çıkışı. Öyle espirisime söyledim.

Yoo öyle bir şey yok ki. Biz hep o şekilde sıfırlarız. Bir bütün bölümleri silip yeni disk oluşturmak var bir de direk biçimlendir demek var.
Tamam o zaman biçimlendiriyorum.

HDD Low leveli yapmayın çok uzun sene sonra yaparsınız. Bu bad sectörleri atlamaya çok yardımı oluyor.
Oldu çok teşekkür ederim.
Hatta fabrika çıkışı olsun dersen direk HDD Low Level Format var cila geçersin (!) aman diyeyim sakın bu ünlemli cümleyi uygulamayın zaten fabrika çıkışı. Öyle espirisine söyledim.

Hocam harddiskime kurulu olan şeyleri silemiyorum. Çözümü nedir?
@SIRINDOSCARF.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı