Eski HDD'yi yeni sisteme takmak

332707

Hectopat
12 sene leş gibi PC'de süründükten sonra ilk defa PC topladım her sey tamam derken harddiski bozuk cıktı. Garantiye gönderdik yine bozuk geldi. SSD'de yer kalmadığı için oyun yükleyemiyorum eski bilgisayardaki HDD'yi taksam sorun olur mu? 240 GB ve içindeki dosyalarda virüs olabilir cok eski çünkü. Ne yapmam gerek SSD'de oyun sil yükle yapmak istemiyorum sürekli ama eski HDD'yi takıp virüs bulaştırmak istemiyorum yeni PC'ye.

12 sene leş gibi PC'de süründükten sonra ilk defa PC topladım her sey tamam derken harddiski bozuk cıktı. Garantiye gönderdik yine bozuk geldi. SSD'de yer kalmadığı için oyun yükleyemiyorum eski bilgisayardaki HDD'yi taksam sorun olur mu? 240 GB ve içindeki dosyalarda virüs olabilir cok eski çünkü. Ne yapmam gerek SSD'de oyun sil yükle yapmak istemiyorum sürekli ama eski HDD'yi takıp virüs bulaştırmak istemiyorum yeni PC'ye.
Eğer HDD içinde windows kurulu ise sıkıntılar yaşayabilirsin. Ben yaşamıştım şahsen.

Sisteminiz nedir? Sadece merak ettim.

Eski HDD'yi takıp hemen biçimlendirin, Anti-virüs programı türevi kullanırsanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Ryzen 5 3600
MSI Radeon RX 5500 XT 8 GB OC MECH
8x2 3000 Mhz
Seagate 250 GB SSD 560/540
MSI B450M-A PRO MAX
Rampage Hero Kasa + 600W PSU namıdiğer c4
Antivirüs vb yok sadece steam ve epic games yüklü.
HD
Neden yaşasın? Windows'u kurarken silince içinde bir şey mi kalacak ki?
HDD içinde windows kurulu nasıl silicem

içine windows kurmayacak hocam. Oyun atmak için takacak pc ye. Anladığım kadarıyla da zaten içerisinde windows kurulu SSD si var.
Bu da o sıra yaşadığım sorun. Kaynağını ve çözümünü bulamadığım için SSD ye format atmak zorunda kalmıştım
HD
HDD içinde windows kurulu nasıl silicem
Windows kurulum flashınız varsa kurulum aşamasına kadar gelip HDD yi formatlayıp SSD ye dokunmadan kurulum işlemini iptal edebilirsiniz. BIOS üzerinden HDD ye format atılıyor mu bilmiyorum bilene danışmak- araştırmak lazım hocam.

içine windows kurmayacak hocam. Oyun atmak için takacak pc ye. Anladığım kadarıyla da zaten içerisinde windows kurulu SSD si var.
Ha pardon, sorun yok. Disk yönetiminden tüm partitionlar silinebilir. Harddiski açtığınız an virüs yayılmıyor efendim.​
Bu da o sıra yaşadığım sorun. Kaynağını ve çözümünü bulamadığım için SSD ye format atmak zorunda kalmıştım
Sizin sorununuz BIOS'un SATA'yı her zaman M_2'den evvele koymak istemesi. Doğru ayarı yapamamışsınız, sonra da bootmgr veya EFI dosyalarınız bozulmuş. Formata mahkum kalmışsınız. Düzeltilebilirdi.​
Windows kurulum flashınız varsa kurulum aşamasına kadar gelip HDD yi formatlayıp SSD ye dokunmadan kurulum işlemini iptal edebilirsiniz. BIOS üzerinden HDD ye format atılıyor mu bilmiyorum bilene danışmak- araştırmak lazım hocam.
BIOS üstünden değil de sistem içinden veya CD/USB'den çalışan herhangi bir sistemle biçimlendirilebilir.​

Geri
Yukarı