Eski HDD'yi yeni sisteme takmak

koçak

Hectopat
Daha fazla  
Efendim herkese merhabalar,

Şu anda kullanmakta olduğum bilgisayarda Windows 10-64 bit kurulu. Ancak birkaç ay içerisinde yeni bir bilgisayar toplayacağım inşallah. Fakat yeni toplayacağım bilgisayara bir depolama aygıtı almayıp, şuan kullanmakta olduğum bilgisayarın HDD'sini aynen takmak istiyorum. HDD'nin içinden Windows 10'u silmeden, sadece yeni alacağım parçaların driverlarını yüklemek istiyorum. Bir sorun olur mu?
(Yeni toplayacağım bilgisayar ile eski bilgisayarımın anakart chipsetleri farklı olacak.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir farklılık olmaz diye düşünüyorum ancak sen yine de önemli dosyalarını bir USB sürücüye yedekle harrdiskini biçimlendir Windows 10'u UEFI olarak tekrar kur çok zahmetli bir iş değil. :like:

Verilerini yedekleyip temiz kurulum yaparsan daha iyi olur. Çünkü tek tek driverları bulup kaldırman gerekecek. Yerine yenilerini yükleyeceksin. En iyisi tek iş yap sen :D

Hdd ye temiz bir kurulum yapman senin içinde bilgisayar içinde çok daha iyi olur. Öbür türlü eski driverları tek tek bulup sildikten sonra yeni driverları kurman gerekecek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı