Eski HDD'yi yeni SSD'ye kopyalama

pc-user

Kilopat
Daha fazla  
Eski HDD'yi ve içindekileri yeni aldığım SSD'ye kopyalamak mümkün mü? Hangi program ile nasıl yapabilirim acaba? Ayrıca SSD'ye format atmam gerekiyor mu (bunu DVD ile yapabilir miyim? )? BIOS ayarlama gibi bir durum var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung SSD aldıysan Data Migration uygulaması var onu indirerek bu işlemi çok kısa sürede halledebilirsin. Farklı marka ise sitesi üzerinden uygun yazılımlara göz gezdir. Kolay gelsin. 👍

Bu rehberi incelemenizi öneririm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer yapabiliyorsanız sıfırdan kurulum yapın. Disk klonlama işleminin çok sağlıklı bir şey olmadığını düşünüyorum. En iyisi sıfırdan kurulum.

Bu rehberi incelemenizi öneririm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer yapabiliyorsanız sıfırdan kurulum yapın. Disk klonlama işleminin çok sağlıklı bir şey olmadığını düşünüyorum. En iyisi sıfırdan kurulum.
Teşekkür ederim dostum, bu video ile halledebilirim umarım. 👍 Yeni sistemi direkt DVD ile format atarak yapabilir miyim? Bir kac yerde IDE falan gordum ama bakalım.
SSD'ye format atmaya karar verdim. Bir kac yerde ACPI IDE gibi seçeneklerin seçilmesi gerektiğini okudum fakat tam olarak yapamadım. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı