Eski i5-2400 Sisteme RAM ve SSD Takviyesi

quantom

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Selamlar, malumunuz okullar uzaktan eğitime başladı. Benimde çok ama çok eski bi bilgisayarım var. Bu bilgisayara RAM ve SSD yükseltmesi yapmak istiyorum. Elimdeki sistem şöyle;

ASUS P8H67M-LE Anakart
Intel Core i5-2400 İşlemci
4 GB DDR3-1333 RAM
500GB Seagate HDD

Bu bilgisayara uyumlu 8 GB RAM ve 240 GB SSD almak istiyorum ancak hangi model uyumlu, hangisi uyumsuz bilmiyorum. Bütçem 500 TL, bana yardımcı olur musunuz?

Öncelikle CPU-Z ile SPD ve Memory sekmelerini paylaşın, bütçe dağılımını ona göre yapalım.

Öncelikle CPU-Z ile SPD ve Memory sekmelerini paylaşın, bütçe dağılımını ona göre yapalım.

Yarın paylaşacağım.

Ben de yeni fark ettim, masaüstü bilgisayar başlığı altındaymış. Piyasayı pek bilmesem de şu anki RAM'in gerekli birkaç özelliklerini söyleyebilirim.

Onun dışında öneri yapamam maalesef.

Kalan parayla da ikinci elden sende bulunan aynı RAM'i alabilirsin.
Belirttiğiniz SSD kronik sorunlu :)

Ek olarak belirteyim, piyasaya ufak bir göz gezdirdim. 200-250TL civarında RAM'ler görüyorum. Buna bağlı olarak da sanırım şu SSD'leri önerebilirim;

240GB modellere de bakabilirsin.

RAM'leri 4x2 şeklinde almam gerek. Şuan 2x2 RAM takılı. Birde harddiski arkadaşa vermiştim yarın takıp, format atıp CPU-Z ile dediğiniz kısma bakmam gerekicek.

Aklıma gelmişken söylememde fayda olacağını düşündüm. Şuan takılı olan Ramler Kingston marka ve üstünde KVR1333D3N9/2G yazıyor. Bu bilgiler bir işe yarar mı acaba?

Selamlar, istediğiniz bilgileri getirdim :)
image.png
image-2.png
image.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı