Eski işlemciyi çıkarırken pinlerini kırdım

Emrullah YAZICI

Hectopat
AMD FX-6100 işlemci aldım. Eski işlemciyi çıkarırken pinlerini kırdım. Yeni işlemciyi taktım ama çalışmadı. Bende servise gönderdim. Ancak internetten araştırdığımda bios update'yi yanlış yaptığımı farkettim. Yani FA sürümünü güncelleyeceğime FC sürümünü güncellemişim.
Şimdi sorum şu ; Işlemci servisten geldiğinde onu çalıştırmamı sağlayacak bios güncellemesini yapmam için ne yapmam gerek ? Bir bilgisayarcıdan FC sürümlü islemci mi ödünç almalıyım ? Yoksa bir yolu vs. var mı ?

Anakartım : GA-78LMT-S2PT

Son düzenleyen: Moderatör:
Pinlerini kırdıysan çok sıkıntı. Çalışır mı bilinmez. Ama technopat'ta bios güncellemesi ile ilgili birsürü video var.

UEFI bios anakarta sadece psu takılı olarakta güncelleme yapılıyor diye biliyorum. Diğer bioslara gerekiyor galiba.

UEFI bios anakarta sadece psu takılı olarakta güncelleme yapılıyor diye biliyorum. Diğer bioslara gerekiyor galiba.

Yanlış bilgilendirme yapıyorsun. Bu özellik ASUS'un bazı modellerinde var ve adı da USB BIOS Flashback.

Konuyu açan arkadaş anakart modelini yazma zahmetinde bulunursa yardımcı olabiliriz tahmin etmeye çalışmak yerine.

Hayır zaten FC daha yeni bir sürüm. FC yüklediyse zaten eski işlemcileri de kapsamalı. Yani hastayım şu anakart modelini ya da bu tür bilgileri eksik vermenize.

Yanlış bilgilendirme yapıyorsun. Bu özellik ASUS'un bazı modellerinde var ve adı da USB BIOS Flashback.

Konuyu açan arkadaş anakart modelini yazma zahmetinde bulunursa yardımcı olabiliriz tahmin etmeye çalışmak yerine.

Hayır zaten FC daha yeni bir sürüm. FC yüklediyse zaten eski işlemcileri de kapsamalı. Yani hastayım şu anakart modelini ya da bu tür bilgileri eksik vermenize.
Anakart: GA-78LMT-S2PT

LT18i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı