Eski kasa CBR 125R vs Mondial drift

ahmet enis

Kilopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba yarın nasip olursa başlangıç motorumu alacağım. Yaşadığım şehirde CBR 1250 satan birini buldum gidip motoru inceledim sürdüm performansını denedim. Ve motorun eksiklerine rağmen iyi gidiyordu gaz tepkisi 125'lik motordan beklediğimin çok üzerindeydi. Motor 2008 model ve 2600TL'ye veriyor satan kişi. Fakat motorun fotoğrafını buraya ekliyeceğim sizde görürsünüz grenajları ve kafası göstergesi falan yok. Grenajlar pek sorun değil sağ alt ve üst sol alt ve üst grenajları 300TL gibi uygun bir fiyata alabiliyorum. Fakat konu kafaya gelince 700/800 liralar harcamam gerekiyor ve bu beni çok fazla yorar. Bunun yerine:

Cg Model Modifiye Yarasa Far Komple Siyah - n11.com

Bu linkteki kafayı CBR 125'e montajlayan kişiler var bende bu kafayı alıp montajlamayı ve 300TL'ye göstergeyi alıp işi halletmeyi düşünüyorum fakat belli başlı tedirgin olduğum durumlar var ilki acaba motor güzel dururmu. Diğer kaygım dış görünüşü bir şekilde hallettim ilerde orijinal kafa falan takarım param olunca onu geçtim fakat motor 2008 model bu bana ne gibi şeyler ile döner. Bir ustaya motor bloğunu gösterteceğim eğer motor iyi derse sizce almalı mıyım? Almaktan vazgeçersem gidip mondial drift alacağım sizce hangisi? Linkte olan Video'da motorun sesine bakabilirsiniz.

New video by a_ enis

Screenshot_2020-03-02-21-42-18-120_com.miui.home.jpg

up up up up up

Son düzenleme:
Hocam, son durum nedir?

Motoru satın aldım. 100Km'dir bende motorun performansı hala yerli yerinde motorda gösterge olmadığı için telefon GPS kullanarak hız testi yaptım amatorce. GPS üzerinden 130KM/S hızlara ulaştım ara hızlanması torku yerinde. Şu an grenajlari falan alıp motoru toplamak çok masraflı olacağından dolayı motora enduro bir kafa siparişi verdim güzel'e benziyor geldiğinde göreceğim. Onun dışında aldığım kişiler motor bakımını yapmış o sebeble yağinda suyunda problem yok. Gösterge olarak göstergeyi çıkma takacağım başka bir markanın telli gostergesini uygun fiyata.
Motoru satın aldım. 100Km'dir bende motorun performansı hala yerli yerinde motorda gösterge olmadığı için telefon GPS kullanarak hız testi yaptım amatorce. GPS üzerinden 130KM/S hızlara ulaştım ara hızlanması torku yerinde. Şu an grenajlari falan alıp motoru toplamak çok masraflı olacağından dolayı motora enduro bir kafa siparişi verdim güzel'e benziyor geldiğinde göreceğim. Onun dışında aldığım kişiler motor bakımını yapmış o sebeble yağinda suyunda problem yok. Gösterge olarak göstergeyi çıkma takacağım başka bir markanın telli gostergesini uygun fiyata.
Bu forum'da değil fakat başka forumlar bu motorun ölü olduğunu asla alınmayacağını felan söylemişti herkes. Hepsi sanırsınız son model motorlar ile başlamış. Fiyatı uygun ise çoğu motor alınabilir. Motor'un 2 kazası var 1.cisi kafayı arabanın arkasına vurması ile kafa grenajları'nın ve grenajların kırılması. 2.si Motor devrilmiş ve depo hasar görmüş. Motorun şasi'si aluminyum yani eğer şasi kırılmış olsa bu motor direk çöp olurdu. Kullanan kişi şanslı çıkmış kazadan motorun yürüyeni problemsiz.
kafa olarak bu linkte'ki kafayı sipariş ettim. Üst tarafını mat siyaha moyayacağım uyum açısından.

Son düzenleme:
Şimdiden kolay gelsin :) aklınızda bulunsun belki videoya çekmek istersiniz. Hem hatırası kalır hem de buydu bu oldu gibisinden bir başarı hikayeniz olur. Ayrıca YouTube'a koyacak olursanız da bayağı izleneceğini tahmin ediyorum.

Bence kafa turuncu kalsa lastiklere turuncu forforlu şerit çeksen hem güvenlik hem de görünüş anlamında iyi durur.

Bu arada linki gönderdiğiniz için teşekkür ederim, benim bu renk bir katlanır bisikletim var (Flexi 108) bazı parçalarını da değiştirip elektrik dönüşümü yapacaktım far olarak da o kafayı takarım.

Bu arada linki gönderdiğiniz için teşekkür ederim, benim bu renk bir katlanır bisikletim var (Flexi 108) bazı parçalarını da değiştirip elektrik dönüşümü yapacaktım far olarak da o kafayı takarım.
Güzel bir kafa yanları LED şerit aydınlatmasına sahip. Oldukça havalı duruyor.
Güzel bir kafa yanları LED şerit aydınlatmasına sahip. Oldukça havalı duruyor.

Up up up.
Arkadaşlar motoru alırken aldığımız arkadaş devir esnasında muayaneden yana sorun çıkmayacağını ve ekstra para odemeyecegimi garanti etmişti. Maalesef bu olmadı motorun muayane'ye sokulması gerekiyor fakat motoru bu arkadaş mat siyaha boyayıp ruhsata işletmedigi için bu arkadaştan hem muayane ücretini hem de ruhsata işletme ücretini yani toplam 400TL gibi bir rakamı keseceğim. Şu an motor garajda yarın gidip parayı alacağız. Motorun her gün fotoğraf ve videoları'nı çekiyorum. Yakın zamanda YouTube'ye güzel ve yapmak isteyen arkadaşlara fikir verici nitelikte bir Video'da hazırlayacağım inşallah. Esen kalın.
Up
Motosiklet'in göstergelerini taktırmak için ustaya giderken orta çaplı bir kaza geçirdim. Motosiklet uzerime devrildi ve motosiklet ile araba arasında kaldım. Kask ve koruyucu çeketim üzerimdeydi onların sayesinde parmaklarımda çatlaklar ve küçük sıyrıklar ile atlattım. Henüz motorun devrini ve ehliyetimi almadığım için oldukça büyük miktarda (cbr250r parası) ceza yedim. Motorumu bağladılar. Çekme belgeli şekilde satmak zorundayım başlamadan biten motor hikayem böyleydi dostlar :')
Evet 2020 yazında yeni Cbr'ımı aldım. Siz siz olun böyle işlere girmeyin düzgün şeylere verin paranızı :D. Hadi iyi forumlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı