Eski kasa fanlarını yeni bilgisayarda kullanabilir miyim?

Dante

Kilopat
Selamlar,
Zalman Z9 Plus kasadan Zalman S4-Plus kasaya geçtim yeni sistemimle beraber. Elimde eski kasamla beraber stok gelen rengi şeffaf mavi LED ışıklı 3 tane ve etrafı siyah pervaneleri beyaz 1 tane fan var. Fanların fotoğrafını yükleyeceğim. Sorularım şunlar;

1-) Bu fanları şu anki kasama takabilir miyim uyum sorunu olur mu?
2-) Sizce biri ön panele diğeri işlemcinin üzerine gelecek şekilde 2 tane taksam hava akışını (özellikle işlemci sıcaklığını) iyi şekilde etkiler mi?
3-) Taktıktan sonra bilgisayar üzerinden herhangi bir ayarlama yapmam gerekecek mi?
4-) Nasıl takılır konusunu da açıklayacak olursa çok sevinirim. Ama yoksa ben çözerim.

IMG20200516131650.jpg

Lütfen pisliğine takılmayın. İşe yarayacaksa eğer bunları kaymak gibi yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her türlü kullanılır şimdi uçlarında siyah kablo varya [molex] aynısından kasanin içinde boşta olması lazım onları tak ikisine sert girer ama olur çalıştırır.bende msı gt 710 ekran kartıma 12cm fan taktım silikonla yapıstırdım mükemmel etki ediyor

Selamlar,
Zalman Z9 Plus kasadan Zalman S4-Plus kasaya geçtim yeni sistemimle beraber. Elimde eski kasamla beraber stok gelen rengi şeffaf mavi LED ışıklı 3 tane ve etrafı siyah pervaneleri beyaz 1 tane fan var. Fanların fotoğrafını yükleyeceğim. Sorularım şunlar;

1-) Bu fanları şu anki kasama takabilir miyim uyum sorunu olur mu?
2-) Sizce biri ön panele diğeri işlemcinin üzerine gelecek şekilde 2 tane taksam hava akışını (özellikle işlemci sıcaklığını) iyi şekilde etkiler mi?
3-) Taktıktan sonra bilgisayar üzerinden herhangi bir ayarlama yapmam gerekecek mi?
4-) Nasıl takılır konusunu da açıklayacak olursa çok sevinirim. Ama yoksa ben çözerim.

Eki Görüntüle 564193

Lütfen pisliğine takılmayın. İşe yarayacaksa eğer bunları kaymak gibi yapacağım.
Takabilirsin.

Teşekkürler cevaplar için. Umarım etki yapar. Ryzen 5 3600 işlemcimi biraz daha soğutmak istiyorum. Hem de genel olarak PC nin içi de soğuk olsun istiyorum.

Geri
Yukarı