Eski kasanın hava sirkülasyonunu iyileştirmek için neler yapılabilir?

Negan Smith

Kilopat
Makaleler
1
Bende Everest'in bir kasası var. Modelini hiç bilmiyorum üzerinde yazmıyor kusura bakmayın. Kasanın yan kapağı küçük deliklerle çevrili, arkası standart. Önü de ızgara gibi yapılmış. Aralıklarında boşluklar var üzerine şık siyah tel gibi bir kaplama yapılmış. Boşlukların arkasında da yumuşak köpük var toz girmemesi için sanırım. Bu kasaya yeni sistem kuracağım. Sistemi bütçemi fazlasıyla zorlayıp aldığım için kasa alamadım. Güç kaynağı aldım ama kasa yok. Bir süre sonra alacağım. Şimdilik kullanmak için hava sirkülasyonunu iyileştirmeye yönelik neler yapılabilir?

-Isı artıyorsa kablolama ya bir bak hava yolunu kapatmasınlar
-muhtemelen stok fan kullanıyorsun uygun fiyatlı orta seviye bir hava soğutma ekleye bilirsin bence.
-Kasanın içini temiz tut hava üflemeyle veya elektirikli süpürge ile güzelce bir temizle en azından kabasını al.
-Fanların filitrelerini temizle elde yıkayıp kuruyana kadar bekle sonra takarsın yerine geri.

-Isı artıyorsa kablolama ya bir bak hava yolunu kapatmasınlar
-muhtemelen stok fan kullanıyorsun uygun fiyatlı orta seviye bir hava soğutma ekleye bilirsin bence.
-Kasanın içini temiz tut hava üflemeyle veya elektirikli süpürge ile güzelce bir temizle en azından kabasını al.
-Fanların filitrelerini temizle elde yıkayıp kuruyana kadar bekle sonra takarsın yerine geri.
Bismillah hocam daha sistemi kurmadım. Kasa eski olduğu için ısı sorunu yaratacağını düşündüğüm için açtım konuyu. Her şey sıfır ve temiz.

Bismillah hocam daha sistemi kurmadım. Kasa eski olduğu için ısı sorunu yaratacağını düşündüğüm için açtım konuyu. Her şey sıfır ve temiz.
yanlış anlamışım kusura bakma :) ama sen sistemi takmadan önce kasayı iyice temizle sonuçta eski diyorsun :p
kasanın en azından bir foto sunun atarsan daha yararlı bilgi verilebilir

yanlış anlamışım kusura bakma :) ama sen sistemi takmadan önce kasayı iyice temizle sonuçta eski diyorsun :p
kasanın en azından bir foto sunun atarsan daha yararlı bilgi verilebilir
Ürünü buldum hocam. Everest 962K adı. Fotoğrafını bırakıyorum.
Screenshot_20200523_150841_com.android.gallery3d.jpg

Ürünü buldum hocam. Everest 962K adı. Fotoğrafını bırakıyorum.
Eki Görüntüle 571194

Bu kasada CD-ROM kullanmayacaksan o kısmı bir şekilde modifiye edip oraya da fan bağlayabilirsin 1 veya 2 adet ölçüye göre. yan kapağa istersen fan bağlaya bilirsin kablosu uzun olması şartıyla söküp takarken zorlanırsın yoksa. Eğer bunları yaparsan filitre koymayı unutma fanların önüne bütün tozu basarlar içeri yoksa. Ayrıca yan kapak sert metal ise sıvı soğutmanı oraya monte edebilirsin 2 fanlık mesafe mevcut orada da. Sorun olursa yaz konuşalım.

Geri
Yukarı