Eski Laptop Windows 7 Nasıl Kurulur?

LeqendaryEnes

Hectopat
Daha fazla  
Eski bir laptop vardı, ben de SSD alıp takayım hızlanır dedim. SSD'yi taktım. Şu an Reboot And Select Proper Boot Device yazıyor. Windows 7 64 Bit dosyalarını USB'ye attım. Laptopa taktım USB'yi BIOS'tan Boot ayarlarında UEFI 1 USB'yi seçtim ilk sıradan. 2. sıraya SSD'yi koydum. Bilgisayarı başlatınca hiçbir şekilde kurulum ekranı gelmiyor hala boş bir şekilde açılıyor. Ne yapsam olmadı.

ISO dosyasini MBR olarak yazdirin. UEFI CSM olarak ayarlayin. Secure Boot aciksa kapatin. ISO dosyasini nereden aldınız bu arada?

Eski bir laptop vardı, ben de SSD alıp takayım hızlanır dedim. SSD'yi taktım. Şu an Reboot And Select Proper Boot Device yazıyor. Windows 7 64 Bit dosyalarını USB'ye attım. Laptopa taktım USB'yi BIOS'tan Boot ayarlarında UEFI 1 USB'yi seçtim ilk sıradan. 2. sıraya SSD'yi koydum. Bilgisayarı başlatınca hiçbir şekilde kurulum ekranı gelmiyor hala boş bir şekilde açılıyor. Ne yapsam olmadı.
USB ile nasıl kurulum yapılacağını biliyor musunuz? Dosyaları USB'ye atmak maalesef yeterli değil. İndirdiğiniz ISO dosyasını Rufus adlı program ile USB'nize yazdırmanız gerek. (Eğer burayı yaptıysanız, problem yok.) Bilgisayarınıza ne tip kurulum yapacağınızı bulmanız gerek. (Bazı sistemler UEFI desteklemiyor.) Eğer desteklemiyorsa diğer yöntemle kurduğunuzdan emin olun. Eğer sisteminizde USB 2.0 portu var ise USB'nizi oraya takın.

USB ile nasıl kurulum yapılacağını biliyor musunuz? Dosyaları USB'ye atmak maalesef yeterli değil. İndirdiğiniz ISO dosyasını Rufus adlı program ile USB'nize yazdırmanız gerek. (eğer burayı yaptıysanız, problem yok.) Bilgisayarınıza ne tip kurulum yapacağınızı bulmanız gerek. (bazı sistemler UEFI desteklemiyor.) Eğer desteklemiyorsa diğer yöntemle kurduğunuzdan emin olun. Eğer sisteminizde USB 2.0 portu var ise USB'nizi oraya takın.

ISO dosyasini direkt USB bellege yapistirdiysa bootable olmadigindan dolayi olmaz.

ISO dosyasini MBR olarak yazdirin. UEFI CSM olarak ayarlayin. Secure Boot aciksa kapatin. ISO dosyasini nereden aldınız bu arada?

Buradan W7 Professional 64 bit indirdim fakat direk RAR dosyasının içindeki dosyaları USB'ye attım nerden yazdırmam gerekiyor?

ads.png

Buradan W7 Professional 64 Bit indirdim fakat direk RAR dosyasının içindeki dosyaları USB'ye attım nereden yazdırmam gerekiyor?

Eki Görüntüle 1577881

Rufus'ya da Ventoy uygulamasiyla. Ventoy daha kullanisli. Ventoy'u kurup ayarlayip USB bellege ISO dosyasi atman yeterli oluyor. Birden fazla ISO dosyasi istemiyorsan Rufus kullanman daha iyi olur.

Rufus'ya da Ventoy uygulamasiyla. Ventoy daha kullanisli. Ventoy'u kurup ayarlayip USB bellege ISO dosyasi atman yeterli oluyor. Birden fazla ISO dosyasi istemiyorsan Rufus kullanman daha iyi olur.
Şimdi indirdim Rufus programını. Önyükleme seçeneği kısmına attığım konudaki RAR dosyasını mı seçeceğim?

Şimdi indirdim Rufus programını. Önyükleme seçeneği kısmına attığım konudaki RAR dosyasını mı seçeceğim?
Hayır, ISO dosyasını RAR içerisinden çıkartın. Daha sonra ISO dosyasını programa gösterin. (ISO'nun içini çıkarmayın.)

Yeni konular

Geri
Yukarı