Eski laptopa format atmak

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Elimde yaklaşık 7-8 yıllık crea marka bir mini notebook var. Bilgisayarın orijinalinde Windows XP vardı hatta altında keyi vs. var. Bu bilgisayara Windows 7 format atacağım. Fakat yanlış bilmiyorsam Google Chrome desteğini çekti ve Internet Explorer kapandı. Ben nasıl interneti kullanacağım? Ve driverları nasıl kuracağım? Format attığım gibi Wi-Fi ile bağlanabilir miyim? Driverları indireceğim bir sitede bulamadım. Neler yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Elimde yaklaşık 7-8 yıllık crea marka bir mini notebook var. Bilgisayarın orijinalinde Windows XP vardı hatta altında keyi vs. var. Bu bilgisayara Windows 7 format atacağım. Fakat yanlış bilmiyorsam Google Chrome desteğini çekti ve Internet Explorer kapandı. Ben nasıl interneti kullanacağım? Ve driverları nasıl kuracağım? Format attığım gibi Wi-Fi ile bağlanabilir miyim? Driverları indireceğim bir sitede bulamadım. Neler yapmamı önerirsiniz?

Desteklenen Chrome sürümünü kurup kullanabilirsin.

8.1 kurabilirsiniz. Driverler için donanım kimliğini paylaşırsanız yardımcı oluruz.

Windows 7 kurmanı önermem. Ben kurmuştum hiçbir sürücü olmadığı için tüm sürücüleri kurmak zor oluyor. Onun yerine Windows 8.1 indirin.

Desteklenen Chrome sürümünü kurup kullanabilirsin.

Onu nereden indirebilirim hocam?

8.1 kurabilirsiniz. Sürücüler için donanım kimliğini paylaşırsanız yardımcı oluruz.

Hocam 1 GB RAM'ı varda bilgisayarın bence Windows 7 daha uygun olur gibi. Bir de key alıp etkinleştirmesem kullanabilir miyim? Veya XP'nin keyi 7 de geçerli olur mu?

Windows 7 kurmanı önermem. Ben kurmuştum hiçbir sürücü olmadığı için tüm sürücüleri kurmak zor oluyor. Onun yerine Windows 8.1 indirin.

Olabilir hocam fakat 1 GB RAM'ı var bilgisayarın kastırırmı acaba diye korkuyorum.

Geri
Yukarı