Eski laptopa Windows 98 kurma

Sistem özelliklerini öğrenmeniz lazım. Bir sürü Casper Nirvana modeli var. Hangisi olduğunu bilemeyiz. Windows+R tuşuna basın. msinfo32 yazın. Sayfanın ekran görüntüsünü buraya atın. Sonra Windows+R tekrar basın. dxdiag yazıp ekran sekmesine gelin. Oranın da ekran görüntüsünü atın.

Rufus ile de olur. MBR olarak yazdırıp deneyin.
Windows 98 kurulumu biraz farklı. Komutlar ile kurulur. Yükleme disketi falan da vardı diye hatırlıyorum.

Bunlar ne kadar güvenli? Güvenli ise bir bir ara nostalji amaçlı denemeyi düşünüyorum.

Duyduğum kadarıyla ISO'yu indirdiğimizde zarar vermiyormuş, onunla kurduğumuz işletim sisteminde bir takım problemler olabiliyormuş. Bu tarz problem olmazsa bir ara nostalji amaçlı bunu kurarım büyük ihtimalle.

Duyduğum kadarıyla ISO'yu indirdiğimizde zarar vermiyormuş, onunla kurduğumuz işletim sisteminde bir takım problemler olabiliyormuş. Bu tarz problem olmazsa bir ara nostalji amaçlı bunu kurarım büyük ihtimalle.

Size önerim Windows 7 SP1 (internet adıyla Ultimate Lite ) veya sizin külüstür PC'ye gidecek en iyi işletim sistemi olarak Vista Lite indirin.

Vista Lite'ı deneyebilirim fırsat bulursam tatilde. Öneri için teşekkürler. Sıkı sıkı Vista kullanmayalı çok oldu.

Geri
Yukarı