Eski laptoplar ile neler yapılabilir?

Tam modelini soyliyebilir misiniz hangi i7?
Valla hocam 1. nesil olmalılar herhalde çünkü sticker 1. nesil döneminden kalma. İ5 olan 2. veya 3. nesil olmalı.
s-l400.jpg

Bunun aynısı var İ7 olanlarda. 1. Nesil işlemcilerde kullanıyorlardı.
A1C1E3UmTKL._AC_SL1500_.jpg

İ5 ise böyle. 2. ve 3. nesil işlemcilerin sticker'i kendisi.

Ders falan yapabilirsiniz, dizi film seyredebilirsiniz, oyun istiyorsanız Among Us- Undertale- enter the gungeon- exit the gungeon-papers please- kindergarten-Assassin's Creed 1, 2, 3 falan oynayabilirsiniz. (Bilgisayarınız çok kötüyse Assassin's'leri boş verebilirsiniz.). Ama laptopu kullanmak istemiyorsanız, başka bir şey için değerlendirip ya da elden çıkarmak istiyorsanız uzaktan eğitim için laptopu olmayan çocuklara hediye edilebilir veya parçaları satılıp geriye kalan bütününü de hurdacıya verirsiniz. Yok ben bütün satmak istiyorum diyorsanız Letgo sizi bekliyor.

İnternette 2.el parça sat. Paraya ihtiyacım yok diyorsan laptopun anakartını TV'nin arkaya monte ediyorlar. Benim çok hoşuma gidiyor öyle şey onun gibi bir şey yapabilirsin.
Aslında düşünüyorum uzun zamandır böyle All in One tarzı bir bilgisayar yapmak ama monitör yok işte elimde atıl durumda.
I7 - I5 ve I3 olanlarını çalışır hale getirip, maddi durumu olmayan uzaktan eğitim alan bir çocuğa hediye edebilirsin.
Valla çevremde yok öyle bir tanıdığım ama Sahibinden gibi sitelerde falan ucuza satabilirim para önemli değil benim için en azından şu Celeron çöpüne 3-4K vermez millet.
Eski bilgisayarlardan bir tanesini ağ depolama çözümü olarak kullanabilirsin
FTP sunucusu falan kurabilirim aslında çünkü lazım oluyor bazen. Bunu değerlendireceğim :)
SSD ve hafif işletim sistemleri kurarak tekrar hayata döndürebilirsiniz.
Hocam işte hepsine teker teker SSD alacak para da yok en iyisi hafif işletim sistemi koyup eşe dosta vermek. Kuzenlerimden birisinin acil bilgisayara ihtiyacı vardı ona veririm belki :)

Aslında düşünüyorum uzun zamandır böyle All in One tarzı bir bilgisayar yapmak ama monitör yok işte elimde atıl durumda.

Valla çevremde yok öyle bir tanıdığım ama Sahibinden gibi sitelerde falan ucuza satabilirim para önemli değil benim için en azından şu Celeron çöpüne 3-4K vermez millet.

FTP sunucusu falan kurabilirim aslında çünkü lazım oluyor bazen. Bunu değerlendireceğim :)

Hocam işte hepsine teker teker SSD alacak para da yok en iyisi hafif işletim sistemi koyup eşe dosta vermek. Kuzenlerimden birisinin acil bilgisayara ihtiyacı vardı ona veririm belki :)
All in One yapacağım ben. :D

DH'de kullanilmayan laptoplari degerlendiren konular var, laptop'tan Playstation yapan bile vardi.
Evet onu görmüştüm bende ama benim öyle bir şey yapacak çok estetik bilgim yok hocam. Ben yapsam yamuk yumuk bir şey olur :)
All in One yapacağım ben. :D
Eski tabletlerden birini TV Box yapmıştım aslında öyle bir şey yapılabilir ya. Android X86 kurup tablet ve bilgisayar olarak kullanabilirim birini. Hatta TV Box yapabilirim tablete yaptığım gibi :)

120 gb SSD + HDD ve makimum RAM takıp Lubuntu yüklerseniz belki webde gezmeye yararlar. Denemek lazım. Veya DIY Perks Youtube kanalından fikir bakabilirsiniz.

İhtiyacı olanlara vermek tabi lafta kolay. 15-20 bilgisayarı o insanı kullanabileceği hale getirip vermek lazım. Sadece al verdim, oh vicdanım rahat demekle olmaz. Masraf yapılması gerekecek.

Tercih sana kalmış.

Benim fikrimi soracak olursan, işlemcisi en iyi olan 3-5 tanesini ayır (Tercihen DDR3 ve 8 gb RAM desteleyen). Diğerlerini toplu halde, parça olarak veya çalışır olarak sat. Kalan para ile diğerlerine SSD ve RAM takviyesi yap.

Bu aşamadan sonra ister kullan, ister televizyona takıp 60 liraya şu ( Buyfun 2.4 GHz Kablosuz Klavye Hava Fare Touchpad El Uzaktan Fiyatı ) tarz bir şey al. İstersen de ihtiyaç sahiplerine ver.

Geri
Yukarı