Eski laptoptaki HDD ve Windows'u yeni laptopta kullanmak mantıklı mı?

FlyingBeaver

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Eski dizüstü bilgisayarımda UEFI kurulum Windows 10 kullanıyordum. Yeni bilgisayarım Monster Abra A5 v11.1 yani içerisinde harddisk yerine sadece SSD mevcut. Ben eski bilgisayarımda kullandığım harddiski yeni bilgisayarıma takıp hiçbir işlem yapmadan kullanabilir miyim? Diyelim ki kullandım bu harddiski yeni bilgisayarımdaki SSD'ye klonlamak yani işletim sistemini SSD'ye taşımak sağlıklı olur mu? Hatalarla boğuşmadan stabil bir Windows 10 deneyimi bana sunar mı? Yoksa sıfırdan yeni kurulum yapmamı mı önerirsiniz?

Çözüm
Ben eski bilgisayarımda kullandığım harddiski yeni bilgisayarıma takıp hiçbir işlem yapmadan kullanabilir miyim?
Kullanabilirsiniz.
Diyelim ki kullandım bu harddiski yeni bilgisayarımdaki SSD'ye klonlamak yani işletim sistemini SSD'ye taşımak sağlıklı olur mu? Hatalarla boğuşmadan stabil bir Windows 10 deneyimi bana sunar mı?
Aynı bilgisayarda SSD'ye geçilecek olsa sorun yok fakat tamamiyle farklı bir sisteme geçiyorsunuz.
Bu durumda en sağlıklısı, temiz bir Windows kurulumu.
Ben eski bilgisayarımda kullandığım harddiski yeni bilgisayarıma takıp hiçbir işlem yapmadan kullanabilir miyim?
Kullanabilirsiniz.
Diyelim ki kullandım bu harddiski yeni bilgisayarımdaki SSD'ye klonlamak yani işletim sistemini SSD'ye taşımak sağlıklı olur mu? Hatalarla boğuşmadan stabil bir Windows 10 deneyimi bana sunar mı?
Aynı bilgisayarda SSD'ye geçilecek olsa sorun yok fakat tamamiyle farklı bir sisteme geçiyorsunuz.
Bu durumda en sağlıklısı, temiz bir Windows kurulumu.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı