Eski laptoptaki HDD yeni PC'ye takılır mı?

Eraymk

Decapat
Arkadaşlar benim sorum şu. Ben yarın Monster'ın bu modelini alacağım: Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Benim sorum ise bu laptobu aldığımda işletim sistemi olmuyor yani FreeDOS olarak geliyor.
Ben aldığımda USB ile Windows 10 deneme sürümünü yükleyeceğim ama içinde sadece SSD var. Eski PC'deki HDD'yi takmak istiyorum fakat eski HDD'de Windows 7 kurulu. Ne yapmam lazım? Öyle değil de Windows 10'u kurarken şöyle yaparsan hallolur diyeceğiniz bir şey var mı hiç anlamıyorum da bu işlerden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski HDD yi takabilirsin ama SSD yi iptal etmen lazım çünkü benim bildiğim kadarıyla ekstradan boş slot yok başka.

Arayıp özellikle sordum boş bir slot var mı diye, evet var dendi fakat konuda sorduğum soruyu yani Windows 10 Windows 7 olayını onlarada sordum bir cevap veremediler.
Boot kısmını BIOS üzerinden eski hdd olarak gösterip de boot edersen sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Merhaba. Win 7 kurulu eski HDD'i, yeni oyun laptopundaki slota takarak zaten eski laptoptaki çalışır haliyle kullanmanız mümkün değildir, çünkü eski laptoptaki bileşenleri tanıyarak win 7 onlarla bütünleşik olarak kuruluydu. yeni laptoptaki bir slota bunu takdığınzda ise win 10 kurulu olsaydı bile win 10'u yeniden bu yeni sisteme tanıtarak (Bu yapılmazsa sistem hiç açılamaz çünkü) en baştan yani sıfırdan USB'le kurmanız gerekecektir. Yani yeni lapotopa eski win 7 kurulu HDD'i taktıktan sonra USB'den win 10'un deneme sürümünü sıfırdan kurmanız gerekiyor. BIOS'tan HDD görürüp tanındıktan ve sistem çalışırken BOOTING olarak bu seçildikten sonra (Kurulumda USB flash disk BOOTING olarak seçilmeli) herhangi bir sıkıntınız olmayacaktır. Kolay gelsin.

Merhaba. Win 7 kurulu eski HDD'i, yeni oyun laptopundaki slota takarak zaten eski laptoptaki çalışır haliyle kullanmanız mümkün değildir, çünkü eski laptoptaki bileşenleri tanıyarak win 7 onlarla bütünleşik olarak kuruluydu. yeni laptoptaki bir slota bunu takdığınzda ise win 10 kurulu olsaydı bile win 10'u yeniden bu yeni sisteme tanıtarak (Bu yapılmazsa sistem hiç açılamaz çünkü) en baştan yani sıfırdan USB'le kurmanız gerekecektir. Yani yeni lapotopa eski win 7 kurulu HDD'i taktıktan sonra USB'den win 10'un deneme sürümünü sıfırdan kurmanız gerekiyor. BIOS'tan HDD görürüp tanındıktan ve sistem çalışırken BOOTING olarak bu seçildikten sonra (Kurulumda USB flash disk BOOTING olarak seçilmeli) herhangi bir sıkıntınız olmayacaktır. Kolay gelsin.
Cevabınız için teşekkür ederim , yani ben HDD yi taktığımda sadece Win7 nin dosyaları geliyo, yeni pc de ise asıl windows 10 kurulu olan dosyaları ssd de olduğu için sorun yaratmıyor. HDD yi taktığımda eski bilgisayardaki dosyaları görebiliyorum , yani kısaca sadece arşiv görevine yarıyor. Doğru mu anlamışım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı