Eski Laptopu Windows 10 1803'ten 20H2'ye yükseltmek

tlhylmm

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.

2012 yılında aldığım laptopumu 1803 sürümünden 20H2 sürümüne geçirmek istiyorum. Şu anki sürümü gayet stabil bir şekilde çalıştırıyorum ancak Windows Update daha önce bir güncelleme yaparken bazı şeyleri bozduğu için harici ekran kartı sürücülerinde ve Bluetooth gibi özelliklerde sorun yaşıyorum.

Windows Update sürekli bozuk loopta kaldığı için güncellemeyi engelledim. Bana sunulan sürüm 1909 sürümüydü. Normalde Windows Update sunmadan güncellemeyin diyorlar ama ben her şeyi silip 20H2 için bir temiz kurulum yapmak istiyorum.

Sizce hangisi daha doğru olur? 1909 sürümünü yazıp kurmak mı yoksa 20H2 mi? Yeni sürümlerde eski cihazlarda daha fazla uyumsuzluk çıkarma ihtimali var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
20H2 gördüğüm en sorunlu Windows 10 sürümü eski sürümler daha iyi.
20H2 şu an en iyi sürümlerden birisi. Eğer kuracaksanız 20H2 kurmanız daha iyi olur. Performans anlamında bir artış söz konusu çünkü. Sisteminizi tam olarak belirtir misiniz? Temiz bir kurulum yapmanızı öneririm.
İki farklı yorum :) Bana kalırsa Windows 8.1 kullanmanız daha mantıklı.

20H2 gördüğüm en sorunlu Windows 10 sürümü eski sürümler daha iyi.
Bunu iddia eden çok var. Ama aynı zamanda bugüne dek çıkan en kararlı sürüm diyen de çok var. Çok kararsız kaldım.
20H2 şu an en iyi sürümlerden birisi. Eğer kuracaksanız 20H2 kurmanız daha iyi olur. Performans anlamında bir artış söz konusu çünkü. Sisteminizi tam olarak belirtir misiniz? Temiz bir kurulum yapmanızı öneririm.
HWInfo raporunu eklere koyuyorum. Ama basit özetle şu şekilde:
i7-3630QM
Geforce GT630M
10GB RAM
2TB HDD (Hybrid SSD)
İki farklı yorum :) Bana kalırsa Windows 8.1 kullanmanız daha mantıklı.
8.1'i seçeneklere bile eklemem muhtemelen ya. 1803 sürümü update ile bozulana kadar tam sorunsuz ve çok stabil çalışıyordu. 2012'den kalma sistem ancak döneminin tap cihazlarından biriydi o yüzden o kadar düşürmeye gerek yok bence.

Dosya Ekleri

• HWInfo.txt
    122,6 KB · Görüntüleme: 399
@PossibleTurco konu dışı olacak ama Windows 2000'i sanal makineden mi kullanıyorsun yoksa eski bilgisayarın mı var merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı