Çözüldü Eski laptopun BIOS'u nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

w1llard

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500.
Zotac RTX 3060 12GB.
16 GB Ram.
A520M K V2.
Crucial P3 3D, 500GB.
Dostlar selam, eski laptopun BIOS'unu nasıl güncelleyebilirim? Dosyasını indirdim, dosyayı direkt flash belleğe mi atacağız yoksa program tarafından yazacağız mı?

Çözüm
Hocam dosyasını indirdim de, nasıl Flash belleğe yazıcağım.
Ona bakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Flash belleği FAT32 olarak biçimlendirin. İçine dosyayı atıp videoyu takip edin.
Hocam EZ Flash isimli programı vardı indiriceği yer yok.

Hocam birçok modeli var.
ASUS K53'ta SX056r.
AMD A4-3300M
Radeon 6480G.
6 GB RAM (normalde 3'idi.)

Anakartı da K53'ta.

BIOS dosyasını doğru bulduğunuzdan emin olun aksi takdirde anakartı bozabilirsiniz. Eğer setup ile yüklenebiliyorsa setup ile yükleyin. Olmazsa flash ile deneyin. Benim de BIOS sürümüm güncel değildi setup ile güncellemiştim.

BIOS dosyasını doğru bulduğunuzdan emin olun aksi takdirde anakartı bozabilirsiniz. Eğer setup ile yüklenebiliyorsa setup ile yükleyin. Olmazsa flash ile deneyin. Benim de BIOS sürümüm güncel değildi setup ile güncellemiştim.
Hocam yazdırıcak program yok ki flash'a, EzFlash isimli uygulama var onuda bir türlü yükleyemiyorum, Asus'un sitesin de model istiyor, laptopta eski olduğundan modeli çıkmıyor, setup ile gelmiyor ki, direk dosya olarak geliyor.

Hocam dosyasını indirdim de, nasıl Flash belleğe yazıcağım.
Ona bakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Flash belleği FAT32 olarak biçimlendirin. İçine dosyayı atıp videoyu takip edin.

Çözüm
Ona bakıyorum.

Peki hocam, teşekkürler adamsın, kralsınız çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı