Eski masaüstü bilgisayar için parça önerisi

ArifBey0151

Centipat
Daha fazla  
Eski bir bilgisayar alıyorum. i3 2100 işlemcili 4 GB RAM'li 1 GB ekran kartlı bir bilgisayar. Ben GTA 5, Valorant vb. oyunlar oynamak istiyorum 3400 TL bütçe ile neler alınabilir?

Eski bir bilgisayar alıyorum. i3 2100 işlemcili 4 GB RAM'li 1 GB ekran kartlı bir bilgisayar. Ben GTA 5, Valorant vb. oyunlar oynamak istiyorum 3400 TL bütçe ile neler alınabilir?

Eğer anakartın destekliyorsa ve dediğin oyunları oynayacaksan 8 GB RAM yap ve iyi bir ekran kartı yeterli olacak bu bütçeye ama vurguluyorum.

kanka i3 2. nesil gta veya valorant oynatırmı gta 5 olacak ama bide nvidia 2 gb ekran kartı olmazmı messela nvıdıa geforce gt740 gibi

3400 liraya aldıysan geçmiş olsun büyük kazık. O sistemle Valorant'ı rahatça oynamayı unut. İşlemciden ve RAM'den dolayı ani FPS düşüşü yaşayacaksın. Keşke konuyu açmadan önce bize sorsaydın alınır mı diye... Umarım o kart HD 5450 falan değildir... O paraya ikinci elden AMD APU sistem toplanabilirdi. Eğer o paraya almadıysan bu sistemi de sat AMD APU sistem toparlayalım.

Aldım.

4 GB RAM i3 2. nesil AMD ekran kartlı 1 GB bilgisayar.

Hocam muhtemelen sistem şöyle:

i3-2100
4 GB RAM
AMD Radeon HD 6350 ya da HD 8350.
PSU ise Casper bir PSU.
Bu sistemle Valorant'ı bırak GTA 5'i bile zor oynayacaktır.

@ArifBey0151 sistem tam olarak nedir? İsimlerini yazabilir misin?
Hocam tam isimlerini yazar mısınız, ayrıca PSU'yu da yazın.

Son düzenleme:
kardeşim ben sana dedimki 3400 e parça öner
ben kasayıve monitörü 500 tl ye aldım ben onu kazıkladım sen bana parça öner

Size bir şey önerebilmemiz için önce kendinizi düzgün ifade edin bilgisayar mı alıyorsun aldın mı ne istiyorsun tam olarak o bile belli değil parça önerisi istiyorsan beklentilerin neler iki cümleyle olmaz ki bu işler:)

3400 liraya aldıysan geçmiş olsun büyük kazık. O sistemle Valorant'ı rahatça oynamayı unut. İşlemciden ve RAM'den dolayı ani FPS düşüşü yaşayacaksın. Keşke konuyu açmadan önce bize sorsaydın alınır mı diye... Umarım o kart HD 5450 falan değildir... O paraya ikinci elden AMD APU sistem toplanabilirdi. Eğer o paraya almadıysan bu sistemi de sat AMD APU sistem toparlayalım.

Hocam muhtemelen sistem şöyle:

i3-2100
4 GB RAM.
AMD Radeon HD 6350 ya da HD 8350.
PSU ise Casper bir PSU.
Bu sistemle Valorant'ı bırak GTA 5'i bile zor oynayacaktır.

@ArifBey0151 sistem tam olarak nedir? İsimlerini yazabilir misin?

E8400.
4 GB RAM.
HD 5670 1 GB.
Bu sistem ile Valorant'ta 1280x720 düşük ayarlarda 60 ila 120 FPS arası alıyorum. Grafiği orta yapınca FPS değişmiyor. Rahatça oynayabilir yani.
Ayrıca GTA 5 konusuna gelelim. Yine yazdığım bu sistem ile GTA 5 1280x768 düşük ayarlarda 40 ila 80 arası gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.

Ama ekran kartının ne olduğuna bağlı. Eski ekran kartım gibi HD 5450 falan ise konu sahibinin işi zor.
Valorant'ta 1024x768 ayarda Config dosyasından tüm ayarlamaları yapmama rağmen 30 FPS'den yukarı çıkamıyordum.
GTA 5 oynarken ise 800x600 düşük ayarlarda maksimum 20 FPS'yi gördüm.

Geri
Yukarı