Eski sistemi parça parça yenilemek

abalta

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba yaklaşık 6 sene önce topladığım bir masaüstüm var. 6 sene boyunca RAM'leri 2 katına çıkardım ve başlagınca GTX 760 olan ekran kartımı GTX 980 Ti ile değiştirdim ve SSD ekledim. Fakat bu aşamadan sonra daha fazla yükseltme yapamıyorum çünkü anakartım 1150 Chipset'i destekliyor. O zamanlar sistem toplayanlar bilir. Hala bence i5 4670K ve i7 4790K zamanının ötesinde bir işlemciydi. Şu an yapmak istediğim yeni nesil AMD işlemcili bir PC toplamak. Şu anda mevcutta bulunan işlemci, anakart ve RAM'lari satmayı düşünüyorum. Ekran kartımı biraz daha kullanmayı düşünüyorum. Bu aşamada AMD destekli bir anakart, işlemci ve RAM (DDR4) almam gerek.

İlk sorum AMD işlemci ile 980 Ti uyumlu çalışır mı? İleri ki aşamada ise 980 Ti'yi de satıp AMD bir ekran kartına geçmek.
Parçaları satıp üzerine 3500-4000 gibi bir tutar ekleyerek önerebileceğiniz. İşlemci, anakart ve RAM nasıl olur? AMD cephesine çok hakim değilim.
  • Intel Core i5 4670K 4.0 GHz overclocked.
  • 16 GB (4x4) G.Skill Ripjaws X DDR3 2400MHz.
  • MSI GTX 980 Ti Gaming 6G GDDR5 6 GB 384Bit NVIDIA GeForce DX12 ekran kartı.
  • MSI Z87-G45 Gaming motherboard.
  • 512 GB SSD.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı