Eski masaüstü sisteme SSD takmak

Emir Petek

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Eski bir masaüstü sistemim var. Yaklaşık 5.5-6 yıl önce bilgisayarcıdan aldım ve o da internet Cafe'den almış bu bilgisayarı. Bu bilgisayarın depolaması HDD ve ben bunu SSD + HDD yapmak istiyorum. Yani Windows'u SSD'ye D: Kısmını ise arşiv olarak değerlendireceğim. Yani oyunları programları vs kuracağım. Ve kurarsam büyük ihtimal Windows 10 kuracağım. Acaba bu bilgisayar Windows 10'u kaldırır mı? Yazılım programlarında oyunlarda Chrome'de kasma donma yapar mı? Sizce işe yarar mı? Sistem eski olduğu için taktığım zaman hız farkı olur mu bilemedim açıkçası. Anakartta 2 SATA çıkışı var. Lütfen yardımcı olur musunuz? Bilgisayarın özelliklerini resim olarak ekledim.

Dosya Ekleri

• anakart.PNG
    anakart.PNG
    23,1 KB · Görüntüleme: 50
  • cpu.PNG
    cpu.PNG
    32,2 KB · Görüntüleme: 46
  • ekran kartı.PNG
    ekran kartı.PNG
    27,4 KB · Görüntüleme: 51
  • ram.PNG
    ram.PNG
    27,4 KB · Görüntüleme: 38
  • ram1.PNG
    ram1.PNG
    25,5 KB · Görüntüleme: 40
  • ram2.PNG
    ram2.PNG
    29,6 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Çok çok ufak bir OC görüyorum. Windows 8.1 kurun hocam, Arayüzünü sevmeseniz bile Windows 7'nin ki gibi güvenlik açıkları olmaz.

SanDisk almayın. Yazılım programlarını destekler mi ne demek?

Yani hocam mesela PHP çalışmak için 2 program indirdim ama ikisi de bilgisayara yüklenmedi. Python'un son sürümünü indirmek istedim Windows desteklemiyor dedi. Bu tarz şeylerden bahsediyorum.
Peki SanDisk dışında tavsiye ettiğiniz bir marka var mı ?

Onun için Windows 8.1 ve üstünü edinmeniz gerek.

Geri
Yukarı