Eski model Lumia cihazlara Windows 10 Mobile gelmesi için imza topluyoruz!

osos11

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,
Microsoft bundan yaklaşık bir buçuk sene önce "Windows Phone 8.x ile çıkan tüm Lumia cihazlara Windows 10 Mobile güncellemesini vereceğiz" dedi. Ancak tarihler 17 Mart'ı gösterdiğinde Windows 10 Mobile söylenenin aksine Windows Phone 8.x ile çıkan tüm Lumia cihazlarına verilmedi. Bu durum büyük bir kullanıcı kitlesini hayal kırıklığına uğrattı. Bu durumun düzeltilmesi için imza kampanyası başlatıldı. Haydi! Bir imza da siz atın.

İmza kampanyası : Microsoft Türkiye: Windows 10 Mobile Tüm Lumialarda Kullanılabilir Olsun Whether Lumia Can Be Used In All Windows 10 Mobile

Çok önceden söylenmişti sadece belli telefonların güncellemeyi alacağı. Diğer kullanıcılara da Microsoft, Insider ile WM 10'a geçebilirsiniz demişti. Ben yaklaşık 4-5 aydır Lumia 820 ile WM 10'un Insider sürümünü kullanıyorum (resmi işletim sisteminin aynısı), herhangi bir sorun çıkmadı. Size de tavsiye ederim.

Tekrar söylüyorum bu bazı telefonların güncellemeyi almayacağı haberi yeni bir şey değil. Yabancı forumlarda önceden tartışılmıştı.

Çok önceden söylenmişti sadece belli telefonların güncellemeyi alacağı. Diğer kullanıcılara da Microsoft, Insider ile WM 10'a geçebilirsiniz demişti. Ben yaklaşık 4-5 aydır Lumia 820 ile WM 10'un Insider sürümünü kullanıyorum (resmi işletim sisteminin aynısı), herhangi bir sorun çıkmadı. Size de tavsiye ederim.

Tekrar söylüyorum bu bazı telefonların güncellemeyi almayacağı haberi yeni bir şey değil. Yabancı forumlarda önceden tartışılmıştı.

Öncelik olarak Lumia 640, 640XL, 535 gibi yeni cihazlardı ama hiçbir zaman güncellemeyi alacak veya almayacak cihazları açıklamadı Microsoft.

Microsoft Kasım 2014'te tüm Windows 8/8.1 cihazların Windows 10 güncellemesi alacağını söylemişti:
Lumia on Twitter

Windows 10 Insider süreci Şubat 2015'te başladı. Lumia 1320 ve 525 Ocak 2014'te çıkmıştı. Yani henüz 1 senelik cihazlara bile sistemi uyarlayamadı Microsoft.
Bu cihazlara Windows 10 güncellemesini yayınlamama sebebi cihazların Insider testinden geçememeleriymiş. Insider süreci başlarken böyle bir açıklama yapılmamıştı. "Insider'da yüksek performans veren, tavsiye edilen cihazlara güncelleme vereceğiz" deselerdi kimse bu kadar şaşırmaz ve sinirlenmezdi.

Ben yine de 1020, 1320, 920, 925, 820, 525 vb. (1 GB RAM'li) cihazların Windows 10 güncellemesini alacağını düşünüyorum. Microsoft'un şu an yaptığı şey, insanları yeni cihazlara yönlendirme stratejisidir. Bir süre sonra eski cihazlar da Windows 10 Mobile'a kavuşacaktır.

Microsoft'un suçu yok. 512 MB RAM'li cihazlara zaten getirseydi çok sıkıntı çıkardı. Nedeni ise 512 MB'lı cihazların Windows 10'u kaldırmaması.

Even 520 kullanıcısı olarak windows 10'u 512 mb ramli telefonlara çok ağır geldiğini bizzat tecrübe etmiştim.. Telefon çok kötü çalışıyor, isteyerek tekrar eski sisteme dönmek zorunda kalmıştım ;)

Windows 10 isteyenler sizlersiniz ama "eğer gelirse" telefonda donmalar olduğu için Lumia Türkiye sayfasında küfür edeceklerde sizsiniz.

Arkadaşlar imzaları boşverin satın lumiaları ki hiçbir telefoncu yüzüne bile bakmıyor birdaha windowslu tel almayın ki anlasın da telefon yapmaktan vaz geçsin sakın ha böyle yazıyorum diye beni apple ci yada androitçi sanmayın çünkiben hepsinide kullandım apple de sürekli yazılım geldiğini biliyorum windows fos

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı