Eski müzik setini bilgisayara bağlamak

mecnarl

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Manevi değeri büyük olan eski bir Vestel AC-M88 müzik setim var. CD ile müzik çalabiliyorum ancak CD'yi okuması biraz zaman alıyor. Bunun için bir RCA-AUX kablo alıp laptopuma bağlamaya karar verdim. Kablo bağlayabileceğim yerleri kontrol etmek için setin arkasına baktığımda bağlayabilirim gibi gözüken 4 giriş var. Ama üstlerinde Phono ve VCR yazıyor, yanılmıyorsam pikap ve kaset çalar için. Ben bu girişlere RCA kablo alıp bu girişlere bağlayabilir miyim, eğer bağlayabilirsem kablo öneriniz var mıdır? Müzik setinin arkası ektedir.

Laptopum: Lenovo Ideapad 330-15AST

Teşekkürler.

Arka Girişler.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
L ve R çıkışına bağlanan bir tarafıda jack olan kablodan alırsanız bilgisayara ve telefona bağlarsınız.

3.5 MM Stereo Erkek 2 Rca 1.5 Metre Ses Kablosu Fiyatları ve Özellikleri böyle bir şey lazım size bende de seninki gibi bir şey var ben öyle kullanıyorum elektronikçilerde bu kablodan bulabilirsinEki Görüntüle 1005718
Peki Phono'ya mı yoksa VCR'a mı bağlamalıyım kabloları?

O konuda bir fikrim yok deneme yanılma yöntemi yapmak lazım bende sadece in ve out var
Hocam o girişleri internetten arattığımda pikap ve kaset çalar olarak belirtiliyor. Dediğiniz gibi bir kablo temin edip deneme-yanılma ile bulmak daha doğru olur ancak setin hem benim hem annem için manevi değeri olduğu için biraz da zarar görebilir diye korkuyorum açıkçası. Bu yüzden RCA kabloyu Phono veya VCR girişlerinden birisine takıp denemem müzik setine veya bilgisayarıma bir zarar verebilir mi diye sormak istiyorum.

Hocam o girişleri internetten arattığımda pikap ve kaset çalar olarak belirtiliyor. Dediğiniz gibi bir kablo temin edip deneme-yanılma ile bulmak daha doğru olur ancak setin hem benim hem annem için manevi değeri olduğu için biraz da zarar görebilir diye korkuyorum açıkçası. Bu yüzden RCA kabloyu Phono veya VCR girişlerinden birisine takıp denemem müzik setine veya bilgisayarıma bir zarar verebilir mi diye sormak istiyorum.

Hocam öncelikle geç cevap verdiğim için kusura bakma. İçin rahat olsun sorun çıkarmaz. En fazla ses vermez. Kumandası varsa onunda fotoğrafını atar mısın? (hocam önce vcr a takıp denemende ve denerken sesi kısık olarak denemende fayda var. )

Son düzenleme:
Hocam öncelikle geç cevap verdiğim için kusura bakma. İçin rahat olsun sorun çıkarmaz. En fazla ses vermez. Kumandası varsa onunda fotoğrafını atar mısın? (hocam önce vcr a takıp denemende ve denerken sesi kısık olarak denemende fayda var. )
Kablonun gelmesini bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 20210505_130235.jpg
    20210505_130235.jpg
    130,8 KB · Görüntüleme: 126

Yeni konular

Geri
Yukarı