Eski nesil Athlon II işlemciye overclock nasıl yapılır?

O işlemci ile çok rahat 3.4GHz yapılabilir. X4 635 modeli ile 3.8GHz'leri zorladığım bile oldu :D.BIOS'u detaylıca fotoğraflarını atarsan yardımcı olurum @DrKatil naber :D seni buralarda görmek aklıma gelmezdi. En son senin işlemcine overclock yaptığımı hatırlıyorum sorunsuz çalışıyor değil mi?

O işlemci ile çok rahat 3.4GHz yapılabilir. X4 635 modeli ile 3.8GHz'leri zorladığım bile oldu :D.BIOS'u detaylıca fotoğraflarını atarsan yardımcı olurum @DrKatil naber :D seni buralarda görmek aklıma gelmezdi. En son senin işlemcine overclock yaptığımı hatırlıyorum sorunsuz çalışıyor değil mi?

İyiyim sen nasılsın. Bende bir sorun yok şu anda sorunsuz çalışıyor. 😅 Öğrendiklerimi aktarmaya çalışıyorum. 🙂

İyi OC yapmana sevindim iyi günlerde kullan bir de yükteki sıcaklığı kaç oluyor.
45 derece den yukarısını görmedim.

3.5GHz yaptım efendim daha da yükseltip sorun yaşamak istemem sonuçta 11 yıllık işlemci ile PUBG açabildim ve CS:GO oynayabiliyorum iyi günler dilerim hepinize.

Merhabalar benim de bir sorum olacak. Bunun hakkında konu açtım ancak cevap veren olmadı da. Uzun zamandan beri aklımdaydı bu oc işi ve sizin athlon x2 245 işlemci ile yaptığınızı gördüm benim işlemcim de athlon x2 260 ve sizden öğrendiğim kadarı ile yaptım. Benim işlemci çarpanım x9 değil x16 ve en yükseğe yani x16 ya çektim çarpanı, bus speedi de yavaş yavaş arttırdım. Bus speed 200-300 arası artabiliyor ancak en fazla 213'ü görebildim. İşlemcim normalde 3.2 Ghz hız ile çalışıyor. İlk başta 3.3 yaptım sonra 3.5 yaptım overclock failed hatasını aldım ve en son 3.4 Ghz yaptım ve sorun çıkmadı. Şuan işlemci hızım 3.4 Ghz ve yaklaşık 10-15 FPS lik bir artış aldım. Öncelikle teşekkür ederim ancak aklıma takılan bir kaç şey oldu. Neden 3.5 Ghz de hata verdi forumlarda baktığımda 3.8 Ghz'yi gören olmuş. Birde çarpanı 16 dan düşürüp bus speedi arttırsam herhangi bir fark olur mu yoksa her daim çarpanı en yükseğe yani x16 mı almalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar benim de bir sorum olacak. Bunun hakkında konu açtım ancak cevap veren olmadı da. Uzun zamandan beri aklımdaydı bu OC işi ve sizin Athlon X2 245 işlemci ile yaptığınızı gördüm benim işlemcim de Athlon X2 260 ve sizden öğrendiğim kadarı ile yaptım. Benim işlemci çarpanım X9 değil X16 ve en yükseğe yani X16'ya çektim çarpanı, bus Speed'i de yavaş yavaş arttırdım. Bus Speed 200-300 arası artabiliyor ancak en fazla 213'ü görebildim. İşlemcim normalde 3.2 GHz hız ile çalışıyor. İlk başta 3.3 yaptım sonra 3.5 yaptım overclock failed hatasını aldım ve en son 3.4 GHz yaptım ve sorun çıkmadı. Şu an işlemci hızım 3.4 GHz ve yaklaşık 10-15 FPS'lik bir artış aldım. Öncelikle teşekkür ederim ancak aklıma takılan birkaç şey oldu. Neden 3.5 GHz'de hata verdi forumlarda baktığımda 3.8 GHz'yi gören olmuş. Bir de çarpanı 16'dan düşürüp bus Speed'i arttırsam herhangi bir fark olur mu yoksa her daim çarpanı en yükseğe yani X16 mı almalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Senin konuna cevap yazdım bakarsan eğer.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı