Eski nesil Athlon II işlemciye overclock nasıl yapılır?

Başar Bingöl

Hectopat
Selam Technopat ailesi elimde AMD Athlon X2 245 2.90GHz işlemci ve ASUS M5A78LM-LX3 ve GTX 1050 Ti var. Yeni anakart ve işlemci alana kadar bununla idare etmem ve CS:GO oynamam gerekiyor. LOL oynarken 90 FPS'yi görüyorum lakin CS:GO oynarken 30 FPS'lerde dolaşıyorum. Arada bayağı düşüyor. Overclock yapmaktan pek anlamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Asus Probe 2 diye bir program var. Anakartım modelinin resmi sayfasında utilites bölümünde olması gerekir. Onunla yapılabilir. Bir bakın derim.

İşleminden overclock ile çok verim alacağını düşünmüyorum. Bunun yerine anakartın. Desteklediği 1050 Ti'ı besleyebilecek bir işlemci almanı tavsiye ederim. Phenom II X4 965BE 955 gibi. 150₺ gibi rakamlara bulabilirsin. Daha fazla verim alacağın kesin.

İşleminden overclock ile çok verim alacağını düşünmüyorum. Bunun yerine anakartın. Desteklediği 1050 Ti'ı besleyebilecek bir işlemci almanı tavsiye ederim. Phenom II X4 965BE 955 gibi. 150₺ gibi rakamlara bulabilirsin. Daha fazla verim alacağın kesin.

Aynen haklısın sadece oyun dışında işe yarıyor.

Ona OC yapılabiliyor. Ben 3.2 GHz'yi görmüştüm. Onuda BIOS'dan yapmanız gerekiyor.
BIOS'un fotoğrafını atarsanız belki yardımcı olabilirim.

Yanlışlıkla anakartı yakar mıyım kaç Volt vermem gerek kaç MHz yükseltmeliyim nasıl yapmalıyım aklımda bin tane soru var.

Elimdekileri satıp Ryzen sisteme geçmeyi planlıyorum 1 ay falan bu sistemle idare etmem gerekiyor.

Geri
Yukarı