Protein tozu yüzünden hasta mı oldum?

yokedicioguz

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Voleybol
Ateşler içerisinde yanıyordum. Öksürük, boğaz ağrısı tarzı klasik şeyler vardı. Doktora gidip kan tahlili yaptırdık. Akşam sonuç çıktı. Dediğine göre katkı maddesi almışım vücuduma. Ne kullanıyorsun dedi. Annem hemen protein tozu diye saymaya başladı. Doktor da onun yüzünden filan filan diye saydırdı. Ben saçmalık olduğunu düşünüyorum. Test sonuçları şu şekilde. Bilen birisi ne yüzünden olduğunu söylerse sevinirim.
(Creatine, BCAA'da kullanıyorum)

Capture.PNG

Ateşler içerisinde yanıyordum. Öksürük, boğaz ağrısı tarzı klasik şeyler vardı. Doktora gidip kan tahlili yaptırdık. Akşam sonuç çıktı. Dediğine göre katkı maddesi almışım vücuduma. Ne kullanıyorsun dedi. Annem hemen protein tozu diye saymaya başladı. Doktor da onun yüzünden filan filan diye saydırdı. Ben saçmalık olduğunu düşünüyorum. Test sonuçları şu şekilde. Bilen birisi ne yüzünden olduğunu söylerse sevinirim.

Eki Görüntüle 1581255

Protein tozu ile alakası olduğunu sanmıyorum hiç gereğinden fazla servis aldınız mı?

Hocam şahsen toz ile protein almak mantıklı bir şey değil. Yani sonuçta doğal olmayan kimyasal bir şey. Hiç yapmadım yapmayacağımda.
Alerjisi vesaire olmadığı sürece veya düzgün kullanıldığı taktirde zararlı bir şey değil

Eki Görüntüle 1581255

Hocam doktor değilim elbette bir doktor çok daha yardımcı olacaktır lakin düşük çıkan değerler vitamin mineral yüksek çıkan değer de glikoz yani şeker bu aralar çok şeker tükketitiniz mi ya da paketli gıdalar düşük çıkan vitamin mineraller için ise takviye almak daha mantıklı dozajının üstünde protein tozu kulanmaz iseniz protein tozunun herhangi bir zararı yok tabii kaliteli bir protein tozu tüketmek önemli.
Not: Şu anki eldeki veriler ile konuşuyorum önümüzdeki 10 yıl içinde protein tozunun bir zararı çıkma ihtimali elbette var.

Tıp fakültesinde stajyer doktorum. CRP aşırı yükselmiş, ateşinin yükseldiğinin göstergesi. Diğer yükselen ve düşen şeyler sınıra çok yakın. Kısaca protein tozuyla alakalı değil. Viral ya da bakteriyel enfeksiyona kapılmışsınız, düzensiz beslenmek ateş yükseltmez, tansiyon veya ağrı gibi belirtiler oraya çıkar. Kısaca protein tozuyla bunun bir alakası yok.

Ek olarak belirtmek isterim; proteinler toz haline gelmez, protein tozu diye bir ürün yoktur, hepsi kimyasal ve yalan, dolan, düzmece. Kullanmayın bu tür gıdaları.

Geri
Yukarı